СПРАВОЧНИЦИ И КАТАЛОЗИ

Съсловни организации

Области и общини

Каталог

НОРМАТИВНА УРЕДБА

Държавен вестник

Български закони

Обществени поръчки

Търгове

Документи и становища

ПОЛЕЗНО ЗА ВСИЧКИ

Финансиране

Семинари и дискусии

Студентска информация

Полезни връзки

А Н К Е Т А
Необходима ли е промяна в подхода по отношение на регионалната политика?

 Да
 Не
 Не мога да преценя


BGtop
Доуточнение за остъкляване на балкон
Марина: Относно: Остъкляване на тераса:
Благодаря за отговора от 6.2.08, но искам все пак да доуточня. Нали ЗУТ прави разлика между тераса, балкон и лоджия (от допълнителните разпоредби, алинея 5, т. 57-59).
Чл. 147 споменава само балкони и лоджии, за които не е нужно разрешение при остъкляване, не тераси. А за това че ще се ползва като баня, трябва ли някакво разрешение? Поздрави!
Отговор от Георги Григоров, федерален секретар на НСФ
Чл. 147, ал.1, т. 12 от ЗУТ разглежда изрично само остъкляването на балкони и лоджии. Всичко друго се извършва по реда на чл. 151, ал.1, т.3, а, б, в. Т.е. изисква се разрешение за строеж.