СПРАВОЧНИЦИ И КАТАЛОЗИ

Съсловни организации

Области и общини

Каталог

НОРМАТИВНА УРЕДБА

Държавен вестник

Български закони

Обществени поръчки

Търгове

Документи и становища

ПОЛЕЗНО ЗА ВСИЧКИ

Финансиране

Семинари и дискусии

Студентска информация

Полезни връзки

А Н К Е Т А
Необходима ли е промяна в подхода по отношение на регионалната политика?

 Да
 Не
 Не мога да преценя


BGtop
Надзидът временно строителство ли е?
Златка Кръстева:
Може ли да се прилага чл.49 от ЗУТ за временни строежи, когато в ЗРП-ТО няма друг начин и характер на застрояване. Предвидена е 3-етажна сграда, която в момента е 2-тажна.
Ако нямам възможност за 3-ти етаж, мога ли да направя временен строеж с надзид до 1.50?
Отговор от Георги Григоров, федерален секретар на НСФ
Вашият случай не кореспондира с разпоредбите на чл. 49 от ЗУТ. Надзид върху съществуваща сграда, предвидена за триетажна не се счита за временно строителство.