СПРАВОЧНИЦИ И КАТАЛОЗИ

Съсловни организации

Области и общини

Каталог

НОРМАТИВНА УРЕДБА

Държавен вестник

Български закони

Обществени поръчки

Търгове

Документи и становища

ПОЛЕЗНО ЗА ВСИЧКИ

Финансиране

Семинари и дискусии

Студентска информация

Полезни връзки

А Н К Е Т А
Необходима ли е промяна в подхода по отношение на регионалната политика?

 Да
 Не
 Не мога да преценя


BGtop
Подземно строителство без собственост върху обект
Христо Ковачев:
Може ли лицето,което е закупило от съсобственика ми самостоятелен обект (гараж) без собственост на терена в съсобствен УПИ, за който няма споразумителен протокол за реално ползване, да извършва подземно строителство под обекта и да надстроява покрив извън очертанията на обекта? Ако е възможно, то при какви условия?
Отговор от Георги Григоров, федерален секретар на НСФ
Строителството може да се извършва само от лице - собственик на имота или от лице, на което е учредено право на строеж, съгласно чл. 161 от ЗУТ.