СПРАВОЧНИЦИ И КАТАЛОЗИ

Съсловни организации

Области и общини

Каталог

НОРМАТИВНА УРЕДБА

Държавен вестник

Български закони

Обществени поръчки

Търгове

Документи и становища

ПОЛЕЗНО ЗА ВСИЧКИ

Финансиране

Семинари и дискусии

Студентска информация

Полезни връзки

А Н К Е Т А
Необходима ли е промяна в подхода по отношение на регионалната политика?

 Да
 Не
 Не мога да преценя


BGtop
Как се променя търговски обект?
Камелия:
Каква е процедурата по промяна на предназначението на търговски обект, функциониращ в момента като магазин за дрехи, в кафене. Необходимо ли е съгласието на всички съкооператори от жилищната кооперация или само на непосредствените съседи?
Отговор от Георги Григоров, федерален секретар на НСФ
Помещения и обекти за нежилищни нужди, изградени в заварена жилищна сграда могат да се преустройват и да променят предназначението си по общия ред, без да се изисква съгласието на собствениците на етажната собственост, в случай, че не се допуска наднормено шумово и друго замърсяване, съгласно чл. 38, ал. 5 от ЗУТ.