СПРАВОЧНИЦИ И КАТАЛОЗИ

Съсловни организации

Области и общини

Каталог

НОРМАТИВНА УРЕДБА

Държавен вестник

Български закони

Обществени поръчки

Търгове

Документи и становища

ПОЛЕЗНО ЗА ВСИЧКИ

Финансиране

Семинари и дискусии

Студентска информация

Полезни връзки

А Н К Е Т А
Необходима ли е промяна в подхода по отношение на регионалната политика?

 Да
 Не
 Не мога да преценя


BGtop
Трябва ли да ме обезщетят при преминаване на улица-тупик през имота ми?
Емилия:
Здравейте,имаме влязъл в сила регулационен план, в които е предвидено изграждането на улица-тупик, която да обслужва само един имот, който няма излаз на улица, но за целта трябва да се премине през моя имот. Планът е обявен, но аз не съм знаела да подам възражение в срок и е влязъл в законна сила. Следват ли обезщетения за моя имот, през които ще се минава и от чиято собственост ще се отнеме? И кой заплаща тези обезщетения? Кой става собственик на улицата-тупик? А в случай, че не не съм съгласна земята да ми бъде отчуждена, без парично обезщетение по пазарни цени? Благодаря предварително!
Отговор от Георги Григоров, федерален секретар на НСФ
Имате влязъл в сила подробен устройствен план (ПУП) и следва да се обърнете за обезщетение към органа, провел отчуждително-обезщетителната процедура. Въпросите се разглеждат  в чл. 205, т. 1, чл.208, чл.209, чл.210 и чл.211 от ЗУТ. Улицата-тупик се разглежда като публична общинска собственост.