Квартал СТОЯН НИКОВ в Свищов е с обновени пространства

119

Всички благоустройствени дейности са съобразени с исканията на живущите, казват от  Общината


Със средства от Инвестиционната програма на Община Свищов в размер на 1 270 000 лева са подобрени условията за живот в квартал „Стоян Ников“. Извършена е реконструкция на уличните настилки (12786,20 кв. м асфалт), подменена е ВиК мрежата (1 225 м) с канализационни отклонения към блоковете. Обособени са паркоместа, а за пешеходците са изградени нови тротоари (общо 41 437,66 кв. м), съобразени с достъпа на хора с увреждания.

В квартала са изградени пешеходни алеи, обновена е и автобусната спирка. Подменено е осветлението с енергоспестяващи LED осветителни тела. За децата от различни възрасти са изградени нови площадки за игра с разнообразни тематични съоръжения, а за по-големите е реновирана спортната площадка, инсталирани са фитнес уреди и са монтирани маси за тенис. Новите елементи на градския дизайн: беседки, пейки, перголи и кошчета за отпадъци, разположени в зоните за отдих, допълват обновеното междублоково пространство. Общата реновирана площ в парка е 2 091 кв. м, като са засадени дървесни, тревни и цветни видове.  

Снимки: Община Свищов

Сериозни инвестиции бяха направени поетапно в редица големи жилищни квартали, сред които: ж.к. „Симеон Ванков“, ж.к. „Химик“, ул. „Патриарх Евтимий“ и голяма част от ж.к. „Рила“, където също бе подменен водопроводът и предстои реконструкция на междублоковото пространство, с асфалтиране и подмяна на тротоарите, казват още от Общината.

ОЩЕ НОВИНИ

Продължава строителството на спортна база в "Люлин 6" в София

Продължава строителството на спортна база в "Люлин 6" в София

Базата ще разполага с 3 игрища за минифутбол, 3 тенис корта, съблекални и детски център

Изграждат завод за захарни изделия във Враца

Изграждат завод за захарни изделия във Враца

Базата на новото производство ще бъде разположена на площ от 5 000 кв.м близо до заводите на "МД Електроник" и "Теклас България"

Общо 11 декара междублокови пространства в район "Младост" в София няма да бъдат застроени

Общо 11 декара междублокови пространства в район "Младост" в София няма да бъдат застроени

На последното си редовно заседание Столичният общински съвет прие решение, с което 18 частни имота в „Младост“ 1 и 2 стават общинска собственост и са предвидени за озеленяване и облагородяване

Първата от многофункционалните ученически спортни зали в София се изгражда в 56. СУ в район "Люлин"

Първата от многофункционалните ученически спортни зали в София се изгражда в 56. СУ в район "Люлин"

Новата сграда е самостоятелна, като ще включва още съблекални с душове, помещения за треньори и за съдии, както и лекарски кабинет

В парк остров "Свобода" в Пазарджик откриха "Градината на света"

В парк остров "Свобода" в Пазарджик откриха "Градината на света"

В нея са засадени растителни видове от над 20 държави

Започна строителството на нова детска градина за 12 групи в столичния кв. "Обеля"

Започна строителството на нова детска градина за 12 групи в столичния кв. "Обеля"

Детската градина ще разполага със занимални и спални помещения, физкултурен салон, зали и плувен басейн