Ден на ръководителя на проекти

1396
Днес участниците в конференцията в Център за образование и култура "Илиев" в Студентски град ще споделят своят опит за най-новите тенденции в управлението на проекти.

 

 

Организатор на форума е „Пи Ем Ай-България Чаптър". Тези събития, познати като "Ден на ръководителя на проекти" (Project Management Day - PMDAY), се провеждат с успех в много страни по света. Българският „ден" ще премине под формата на конференция, по време на която ще бъдат представени разнообразни презентанции и ще бъдат проведени професионални дискусии.

 

Конференцията е възможност за нови бизнес контакти. Тя ще бъде от полза за професионалното развитие на всички участващи в нея, особено на ръководители на проекти в сферата на европейските програми, информационните технологии, строителството и редица други. Практиката показва, че не е достатъчно да бъде спечелен един проект. Същинската работа започва след като бъде спечелен. Именно управлението на проекти е действителната основа за успеха на всяко сериозно бизнес начинание, казват организаторите.

 

Лекторите 

 

Дино Буторак, регионален ментор на Институтът за управление на проекти (PMI®) за Централна Европа, ще говори на тема „Световните стандарти за управление на проекти". Има консултантски опит в редица международни компании, като IBM, където е работил като ръководител на проекти повече от 5 години. Преподава "Управление на проекти" в Университета за икономика и управление, Загреб.

 

Симона Бонгез, президент на „Пи Ем Ай Чаптър"в Румъния, ще направи презентация на тема „Оценка на проекта". Тя има над 15 години опит с работа по проекти. Преподава "Управление на проекти" във факултета по комуникации и връзки с обществеността "Дейвид Огилви" в Букурещ. Има богат опит като консултант в различни области, сред които ИТ, строителство, банково дело,енергийна ефективност и др.

 

Стефан Иванов работи в българския офис на Хюлет-Пакард. Сертифициран е като Ескперт Управление на Проекти (Project Management Professional - PMP®). Презентацията му се основава на действителни проекти, когато се получава разминаване между очакванията и резултатите.

 

Георги Маноилов е електроинженер с магистратура по информация и телекомуникация. Магистър е и по бизнес администрация от университета Нант във Франция. Участвал е в обучения и семинари както у нас, така и в Словакия, Финландия, Испания, Холандия и др. Той ще проведе обучение на тема „Управление на проекти чрез балансирана карта за оценка".

 

Николай ТодоровМусала Софт, тема „Сравнение между методологиите Agile и PMBOK® - Управление на обхвата".

 

Златина Русева-Савова е висококвалифициран адвокат. Член е на Американската Търговска Камара в България, както и на престижната Международна Асоциация на Юристите със седалище в Лондон. Нейната тема ще бъде „Регулация на обществените поръчки в България".

 

„Институтът за Управление на Проекти" (PMI®) е водеща световна организация с нестопанска цел, с над половин милион членове и сертифицирани експерти, ангажирани в сферата на управление на проекти в над 185 държави. Нейната глобална мисия в подкрепа на професионалното управление на проекти се изразява в следване на световно признати стандарти и сертификационни програми, обширна програма за научни изследвания, както и в създаване на възможности за професионално израстване.


„Пи Ем Ай-България Чаптър" (www.pmi.bg) е основана през декември 2009 г. като нестопанска организация под супервизията на PMI®,  САЩ (www.pmi.org) с основна цел да разпространява и подкрепя стандартите и най-добрите практики на Института за управление на проекти PMI®. Основната движеща сила за „Пи Ем Ай-България Чаптър" е постоянно нарастващата потребност от квалифицирани и компетентни мениджъри, които да могат успешно да управляват сложни и мащабни проекти. „Пи Ем Ай-България Чаптър" предлага уникална платформа за обмен на знания.