Откриха свинекомплекс и фуражен цех в Ямбол
Обектите на фирмата „Геомекс инженеринг" ЕООД са изградени по Програмата за развитие на селските райони и тяхната инвестиция е над 6 млн. лева.
Фуражният цех е построен по мярка 123 „Добавяне на стойност към земеделски и горски продукти", а свинокомплексът - по мярка 121 „Модернизиране на земеделските стопанства". Във фирмата се отглеждат над 10 000 свине, 270 крави и 200 овце. Обработват се 17 000 дка земя.
Премиерът Бойко Борисов посочи, че прилагането на Програмата за развитие на селските райони дава добри резултати. Той допълни, че инвестициите в аграрния сектор ще имат винаги възвращаемост.
Министърът на земеделието и храните д-р Мирослав Найденов посочи, че това е средно стопанство от среден клас и в създаването на такива като него е бъдещето, като се усвояват европейските средства. Министърът информира, че над 100 млн. лева са отишли в частни стопани от област Ямбол по линия на Програмата за развитие на селските райони и директните плащания. Той отбеляза, че за периода 2014-2020г. подпомагането ще бъде насочено много повече към сектор животновъдство. Очакваме одобрение от Брюксел за изплащането на 25 млн. лева на животновъдите, като компенсация за скъпите горива и фуражи, каза още министърът.