Отварят официално обновения City Center Sofia с ново име - Park Center Sofia

3121
През последните две години първият мол у нас обнови фасадата и интериора и разшири входовете.

Инвестиционната компания Revetas Capital Advisors, която придоби City Center Sofia през 2014 година, финализира двугодишната кампания от инвестиции и проекти за преобразяване на търговския център. Управлението на Park Center Sofia е поверено на Ceres Management Services. 

 

City Center Sofia е първият модерен търговски център в София, открит през 2006 г. Той е с РЗП 44 000 кв. м, отдаваема площ 23 000 кв. м, четири надземни и две подземни нива с паркинги. Основните проблеми на мола през годините са честа смяна на собствеността, трудности при поддръжката на сградата и отдаването на търговските площи под наем, неефективни решения за търговските алеи с глухи зони, проблеми с входно-изходните точки и вертикалната комуникация.

 

 

Старата фасада

Целта на реконструкцията и репозиционирането бяха преустройство на съществуващите помещения за ключови наематели с изисквания за наемане на големи площи, реконфигурация на микса от наематели и генериране на възможности за допълнителни приходи, промяна в концепцията за входно-изходните точки и вертикалната комуникация, обновяване на остарелия сграден фонд и прилагане на енергийно ефективни решения и подчертаване на входовете на обекта и подобряване на видимостта на рекламните елементи.

 

Новата фасада

 

Днес освен с магазини с нови търговски марки, молът е достъпен за хора с увреждания и разполага с бар, кино, паркинг, автомивка, безплатен Wi-Fi, стаи за майки с деца, банкомати, аптека и дентална клиника. Стената за катерене продължава да съществува, а до края на годината в мола ще има нов ресторант с тераса, фитнес, детски кът и специален кът за тийнейджъри с повече игри.

 

Bътpeшнитe пpocтpaнcтвa са пpeycтpoени, a ecĸaлaтopитe - пpeмecтeни c цeл yлecнявaнe нa дocтъпa дo пo-cлaбo пoceщaвaнитe зoни в мoлa и зacилвaнe нa тpaфиĸa ĸъм тяx.

 

 

 

 

 

Oтвopeнa e фacaдaтa oтĸъм бyл. „Apceнaлcĸи" и e oфopмeнa пpocтopнa тepaca, ĸoятo щe e дocтъпнa цeлoгoдишнo.

 

Общата инвестиция на компанията е над 50 млн. евро, като само в ремонтите са вложени 6-8 млн. евро. Заетостта на търговския център в момента е около 90%. Очакванията са до края на годината тя да достигне 96%, тъй като се водят преговори с още наематели. 

 

 

 

 

 

 

Официалното откриване за всички посетители на Park Center Sofia ще продължи два дни – на 17 и 18 септември, като за празника на София от търговския център планират да подарят на столичани безплатни концерти на открито в парка.

 

 

 

 

Снимки: citybuild.bg 

Редактор: Ема Димитрова