Район Аспарухово във Варна ще бъде преобразен с проекти за 100 млн. лева
Съчетание на море, плажна ивица и парк, Аспарухово има потенциал за развитие, казва кметът.
Готови са проектите за ремонт и разширение с две платна на „Мара Тасева", за цялостна рехабилитация на „Първи май", „Кирил и Методий" и „Народни будители", ново кръгово и надлез до районното кметство. С това основните булеварди в района ще са изцяло обновени.
Готов е подробният устройствен план за обновяването на Аспаруховия парк - с нови алеи, осветление, пейки, спортни и детски площадки. Това дава възможност за инвестиране на 4 милиона лева в парка през следващата година.
Готов е и проект за нов парк по протежението на канала.
Съвсем скоро започва ремонт и обезопасяване на двата охранителни канала по улиците "Моряшка" и "Горна Студена" - осигурени са 8 милиона лева от фонд "Солидарност". Проектира се ремонтът на Аспаруховия мост на стойност 35 милиона лева, който ще започне в началото на следващата година.
Започна ремонт на централния водопровод за Аспарухово, с осигурени 3 млн. лв. от правителството. Работи се по проект за изграждане на закрит плувен басейн.
Готов е проект за нов детски и спортен комплекс в Галата.
Редактор: Ема Димитрова