Дискусия и пътуваща изложба ще представят победителя и участвалите проекти в архитектурния конкурс за сграда за ново училище в столичния квартал "Манастирски ливади – изток"

345

Инициативата стартира на 13 октомври в Централния дом на архитекта в столицата


Визуализация: IPA - Architecture and more, победители в конкурса

В периода 13-17 октомври в Централния дом на архитекта в София на ул. „Кракра“ 11 ще може да разгледате изложба с проектите, участвали в архитектурния конкурс за ново основно училище в кв. "Манастирски ливади - изток". Преди дни изборът на победител влезе в сила, а тъй като интересът е голям, район „Триадица“ започна информационна кампания за бъдещата сграда. 

Подобна инициатива е рядкост за нашата страна, а освен това се очаква училището да има различен тип пространствено решение от стандартните стереотипни сгради. Всички класове ще имат достъп до озеленени тераси, балансът между застроената площ и дворните пространства ще е водещ, а голяма част от откритите и закрити площи ще бъдат достъпни за кварталната общност. Вижте повече за проекта-победител тук.

Освен изложбата, в Съюза на архитектите в България ще се проведе и дискусия, на която ще бъдат представени и обсъдени основните идеи и концепции от конкурса и ще може да се срещнете с участници в него. Събитието ще се състои на 15 октомври от 18:00 часа в Зала 1. 

Следващата спирка на пътуващата изложба с проектите от конкурса е НДК – в периода 2-16 ноември на полуетаж-запад. Последното представяне ще е в УАСГ – от 17 до 30 ноември в новата сграда, Корпус А, етаж 2.

ОЩЕ НОВИНИ

Община Сандански започва проектиране на тренировъчна зала в Спортното училище

Община Сандански започва проектиране на тренировъчна зала в Спортното училище

В нея ще се провеждат тренировки и занятия по борба, джудо, карате, бокс и други силови спортове

Община Русе търси мнението на хората за изграждането на търговски парк в кв. "Дружба" 3

Община Русе търси мнението на хората за изграждането на търговски парк в кв. "Дружба" 3

За целта има инвестиционно намерение за придобиване на имот с площ 6 825 кв. м, разположен в близост до бул. „Васил Левски“ и бившето АОНСУ

Кметът на Варна подписа първата заповед за премахване на незаконното строителство в местността Баба Алино

Кметът на Варна подписа първата заповед за премахване на незаконното строителство в местността Баба Алино

Според инвеститора цинично звучат твърденията, че Благомир Коцев "не е бил наясно" с проектите на компанията, а ремонт на улици в града е финансиран от тях

Завършена е Фаза 1 на "Лозен Тех Парк"

Завършена е Фаза 1 на "Лозен Тех Парк"

Проектът поставя началото на нов високотехнологичен бизнес парк в подножието на Лозенската планина, създаден с фокус върху съвременна работна среда, устойчивост и връзка с природата, казват от ИПА  

Със снеговалеж през юни беше открита изложбата ПСЕВДОПРИРОДА 2.0 в Пловдив

Със снеговалеж през юни беше открита изложбата ПСЕВДОПРИРОДА 2.0 в Пловдив

Адаптираната версия на българския павилион от Венецианското биенале по архитектура миналата година може да видите до 15 август в Регионалния етнографски музей