До началото на юли пускат движението по АМ „Хемус“ между Боаза и п. в. „Дерманци“

425

Облекчават трафика към Варна, Ловеч и Плевен


Източник: АПИ

До началото на юли ще бъде пуснато движението по участък 1 на АМ „Хемус“ от Боаза до пресичането с път ІІІ-307 Луковит – Угърчин, включително пътен възел „Дерманци“. 16-километровата отсечка ще облекчи пътуването към Варна, Ловеч и Плевен. Това обяви пред журналисти министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов, който провери напредъка в строителството на участъка.

Министърът информира, че съгласно сключените договори и разчети се очаква след издаване на необходимите разрешения за строеж цялата магистрала в участъка до Буховци да бъде построена до края на 2029 г. „Разбира се, надявам се да няма проблеми при отчуждаването на земите и останалите процедури“, подчерта Иванов. Той обясни, че останалите участъци са в различен етап от строителния процес и изрази съжаление, че заради спиранията в последните четири години  има доста за наваксване.

„Проведох среща с целия личен състав на Агенция „Пътна инфраструктура“ след казаното от бащата на загиналата при тежката катастрофа Сияна, че на служители на агенцията е бил оказван натиск да не протестират. Колегите ме увериха, че няма оказван акъв. Във всеки един момент, когато искат, те могат да изразят гражданската си позиция по различни теми“, каза министър Иванов в коментар на твърдения на Николай Попов пред БНТ. „Поведох един нормален разговор със служители на АПИ, за да ги успокоя, да работят нормално, да си изпълняват нормално служебните задължения, защото наистина обстановката е доста напрегната, така че както служителите, така и обществото, така и г-н Попов, да не се притесняват, че някой се опитва да оказва натиск върху служители в АПИ“, категоричен бе министърът.

ОЩЕ НОВИНИ

Стартира ремонт на участък от столичния булевард "Княгиня Мария Луиза" между улиците "Опълченска" и "Козлодуй"

Стартира ремонт на участък от столичния булевард "Княгиня Мария Луиза" между улиците "Опълченска" и "Козлодуй"

Според „Спаси София“ проектът е пропуснал една добра възможност - трасето между Централна гара и надлез "Надежда" да бъде изпълнено като затревено

Започва обновяването на двора на 199 ОУ "Св. Апостол Йоан Богослов" в "Левски Г" в София

Започва обновяването на двора на 199 ОУ "Св. Апостол Йоан Богослов" в "Левски Г" в София

Договорът с избраният след обществена поръчка изпълнител „ЖСП Стил ООД - клон София“ е подписан вчера

Очаква се в края на следващата година да бъдат готови и шестте метростанции от разширението на метрото в посока "Слатина" и "Младост"

Очаква се в края на следващата година да бъдат готови и шестте метростанции от разширението на метрото в посока "Слатина" и "Младост"

Участъкът няма как да бъде готов за „Евровизия“ и ще се търсят други транспортни решения, ако София бъде избрана за домакин на конкурса

Община Царево: На плаж Бутамята в Синеморец не се предвижда къмпинг, а места за временно разполагане на палатки, кемпери и каравани

Община Царево: На плаж Бутамята в Синеморец не се предвижда къмпинг, а места за временно разполагане на палатки, кемпери и каравани

Процедурата за търга за отдаване под наем на терените е проведена законосъобразно, наемната цена е определена от Общинския съвет, а Общината още не е издала разрешение за осъществяване на дейността