Дом с умел подбор на декоративни елементи и цветни акценти

355

Дизайнът на еднофамилната къща във Варна включва ромбът като декоративен елемент, гранитогрес, имитиращ дърво, декоративна мазилка, естествени камъни, изрисувани стени и тухли като водещ елемент


На първия етаж на еднофамилната къща House MV по проект на M plus design studio са разположени антре, всекидневна, дрешник, тоалетна и складови помещения. На втория етаж има три спални с баня към всяка от тях, а на трети - два кабинета, перално, покривни тераси с гледка към морето. Всекидневната е с големи прозорци, които са в пряка връзка с градината и това е определило по-семплата ѝ палитра. Стените са изпълнени в декоративна мазилка, а подовете в цялата къща са гранитогрес, имитиращ дърво. Те са неутрален фон за мебелите от матиран МДФ в пастелни цветове и фурнир.

Естествените камъни присъстват в интериора на къщата. С травертин е облицована камината, който повтаря облицовката на фасадата и се явява връзка между интериор и екстериор. Мраморът Breccia sardo придава стил на стълбището.

Ромбът като декоративен елемент участва в цялата къща. Във всекидневната е използван за гръб на кухнята, в ТВ шкафа и в декоративните пана за пода. В родителската баня геометричната форма е гръб на тоалетната и под на душ зоната. Изтеглящият се челен панел на ваната, нишата с осветление и кашпите са други интересни решения в банята.

Други акценти в интериора са изрисуваните стени в тоалетната и в момичешката стая, където леглото с къщичката в бледо зелено е в синхрон с рисунката.

Друг водещ елемент са тухлите в родителската спалня и кабинетите. Меката светлина подчертава богатата им палитра и допринася за специфичната атмосфера в помещенията.

Източник на снимките: Dibla

Интериорът получи трето място в категория „Фамилна къща“ в конкурса Dibla Design Awards 2022.

ОЩЕ НОВИНИ

Click & Lock Table на Мария Паунова от Punkt Workshop спечели голямата награда в конкурса Българска мебел на годината

Click & Lock Table на Мария Паунова от Punkt Workshop спечели голямата награда в конкурса Българска мебел на годината

С продукта дизайнерът беше отличен на първо място в подкатегория "Маси и бюра", а с люлеещото се кресло Rock & Rock - и в подкатегория „Тапицирани мебели“  

Над 240 изложители от Европа и Азия на изложения ЕКСПОМЕБЕЛ и ТЕХНОМЕБЕЛ

Над 240 изложители от Европа и Азия на изложения ЕКСПОМЕБЕЛ и ТЕХНОМЕБЕЛ

Освен иновации и възможности за бизнес, от 31 март до 3 април форматът ще предложи поредица от съпътстващи събития

ТЕХНОМЕБЕЛ - очакваното изложение за мебелно производство и дървообработване

ТЕХНОМЕБЕЛ - очакваното изложение за мебелно производство и дървообработване

Иновация, предотвратяваща инциденти, машини, инструменти и софтуер ще открият професионалистите от 31 март в София

Вижте какви иновации ви очакват на ЕКСПОМЕБЕЛ

Вижте какви иновации ви очакват на ЕКСПОМЕБЕЛ

Ще направим кратка обиколка на изложението, за което билети можете да вземете и онлайн на www.iec.urboapp.com

Билетите за изложения ТЕХНОМЕБЕЛ и ЕКСПОМЕБЕЛ са в продажба

Билетите за изложения ТЕХНОМЕБЕЛ и ЕКСПОМЕБЕЛ са в продажба

Търговският формат отваря врати на 31 март в Интер Експо Център