Хонконгската United Energy Group ще строи фотоволтаичен парк в България

276

UEG подписа договор за изграждането на 250 MW ФЕЦ в Българската агенция за инвестиции


Снимка: БАИ

Базираната в Хонконг компания за проучване и добив на нефт и газ United Energy Group (UEG) купува българската „Грийн Профит“, като така косвено придобива право на строеж на 250 MW ФЕЦ "Симеоновград – Поляново". Новината бе съобщена от Българска агенция за инвестиции (като малко по-късно името на "Грийн Профит" и общата снимка бяха свалени от новината), а Economic.bg провери подробностите по сделката в официални документи на United Energy Group (UEG).

Хасковската компания ще бъде придобита конкретно от дъщерната UEG Clean Energy, а покупната цена е 37.5 млн. евро и ще бъде финансирана със собствени средства на групата. Със сделката хонконгската фирма ще придобие сервитутното право върху няколко поземлени имота, намиращи се в гр. Хасково, разрешения за изграждане на ФЕЦ "Симеоновград" с мощност 70 MW, както и фотоволтаична централа "Поляново" с мощност от 180 MW. Фирмата става собственик и на съответните спомагателни инфраструктури и присъединителни съоръжения на посочените поземлени имоти.

От съобщението на БАИ и докумените не става ясно на какъв етап са административните процедури по изграждането на проекта, казват от Economic.bg. От UEG допълват, че групата възнамерява да започне изграждането на проекта и да пусне в експлоатация "най-голямото слънчево съоръжение в България до 2025 година". От Economic.bg припомнят, че в началото на годината Rezolv Energy получи регулаторно разрешение за соларен проект с капацитет 229 MW. Според издадените от Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) досега разрешителни той ще бъде най-големият в България.

ОЩЕ НОВИНИ

ДНСК спря реконструкцията на столичната улица "Опълченска"

ДНСК спря реконструкцията на столичната улица "Опълченска"

Определен е 60-дневен срок за отстраняването на констатираните нарушения

Община Харманли си върна задължението за поддръжка на Градската градина

Община Харманли си върна задължението за поддръжка на Градската градина

С решение от ноември миналата година на Общински съвет концесията беше прекратена по искане на концесионера

Стартира конкурсът за главен архитект на София

Стартира конкурсът за главен архитект на София

До 6 март кандидатите трябва да подадат документите си за участие

Ремонтират централен площад в Гоце Делчев с трансграничен проект

Ремонтират централен площад в Гоце Делчев с трансграничен проект

Ще бъде извършена реконструкция, основен ремонт и озеленяване на парково и площадно пространство пред Дома на културата