Изграждат ново осветление в столичния парк "Заимов"

163

Запазва се автентичният облик на парка, близо 4 000 метра захранващи кабели вече ще бъдат под земята


Източник: СО

Започна цялостен ремонт и подмяна на системата за алейно осветление на парка “Заимов”. Общата стойност на инвестицията в новата осветителна система на парка е 893 937 лв с ДДС. Едно от най-значимите подобрения е вкопаването на близо 4 000 м захранващи кабели под земята, което ще ограничи риска от аварии и инциденти при лошо време и ще подобри естетическия облик на парка.

Проектът предвижда цялостна подмяна на стълбовете за алейно осветление, като запазва тяхното местоположение, с което ще се съхрани и автентичният облик на парка. Предвидени са нови паркови светодиодни осветители, включително и за деветте стълба, които се запазват в добро състояние от настоящата система. Ще бъдат подменени и двете табла за електрозахранването на новото алейно осветление, а системите ще се управляват от автоматични календарни контролери.

На главната алея в парка ще бъдат изградени 50 нови стоманени стълба с височина 8 метра, а още 115 с височина 4 метра ще бъдат монтирани по продължението на по-малките алеи във вътрешността на парка. Ремонтът предвижда и монтиране на 172 нови ревизионни шахти. Общата дължина на електрозахранващото трасе за алейното осветление е 3 898 метра.

През миналата година беше възстановено осветлението в Южния и Западния парк - с подмяна на над 530 осветителни тела. Изготвен е проект и за изграждането на нова осветителна система в парк “Хиподрума”.

ОЩЕ НОВИНИ

Започва реставрацията на приемното здание на жп гара Нова Загора

Започва реставрацията на приемното здание на жп гара Нова Загора

В петък беше подписан договорът за изпълнение на втория етап от проекта за реконструкция на гаровия комплекс

Новата детска градина в кв. "Дружба 2" в столичния район Искър ще бъде за 10 групи

Новата детска градина в кв. "Дружба 2" в столичния район Искър ще бъде за 10 групи

Сградата по проект на "Вива Проект" ще включва зали за спорт, изкуства и плувен басейн  

Общинският съвет на Благоевград не допусна построяване на 6-етажен жилищен комплекс в парк "Ловен дом"

Общинският съвет на Благоевград не допусна построяване на 6-етажен жилищен комплекс в парк "Ловен дом"

Съветниците одобриха възстановяване на собствеността на общината върху имота, за който има инвестиционно намерение 

Котел вече има открит Възрожденски атракцион в местността "Дълга поляна"

Котел вече има открит Възрожденски атракцион в местността "Дълга поляна"

Той предлага история, природа и интерактивни преживявания за цялото семейство

Община Кюстендил откри лапидариум, изграден в непосредствена близост до Римските терми

Община Кюстендил откри лапидариум, изграден в непосредствена близост до Римските терми

В него са експонирани ценни артефакти от периода II–III в. сл. Хр.