Изграждат ритейл HOLIDAY PARK в София с прилежащо офис пространство

3126

Обектът се намира на Околовръстен път, в търговската зона до Ring Mall


На 19 октомври с първа копка стартира изграждането на нов ритейл HOLIDAY PARK в София. Той ще обединява търговски и офис площи. Освен хипермаркетите на "Технополис" и "Практикер", ритейл паркът ще включва ресторанти, заведения и магазини. Комплексът ще се простира на 50 000 кв. м разгъната площ.

Офис площите в най-новия HOLIDAY PARK са предвидени за нуждите на разрастващия се екип на "Видеолукс Холдинг", собственик на брандовете HOLIDAY PARK, "Технополис" и "Практикер". Новият офис ще бъде изграден съобразно съвременните тенденции за функционалност и дизайн, насочени към стимулиране на креативността и улесняване на работния процес, казват инвеститорите.

Локацията на HOLIDAY PARK Витоша е съобразена с идеята за простор и гледки към планината. В плановете е предвидено богато озеленяване. Едновременно с това местоположението е познато на повечето жители и гости на столицата - в търговската зона, в която са IKEA и Ring Mall. Както във всички обекти на HOLIDAY PARK в страната, и тук клиентите ще разполагат с безплатен паркинг с над 650 паркоместа. Очаква се обектът да е готов в рамките на две години.

Проектант е арх. Константин Антонов (Artec Design), а изпълнител - строителна фирма МСК. Същият екип е работил и по първия магазин "Технополис" в район "Младост", който се намира на два километра от новостроящия се обект. А по време на дългогодишното партньорство между строителната компания и "Видеолукс Холдинг" са построени пет магазина и склад на "Технополис", както и няколко магазина на "Практикер".

"Видеолукс Холдинг" АД е инвеститор и собственик на 50 хипермаркета и на търговски комплекси HOLIDAY PARK в Стара Загора, Перник, Пазарджик и Хасково.

ОЩЕ НОВИНИ

Уникалната за България детска болница в Бургас вече приема пациенти

Уникалната за България детска болница в Бургас вече приема пациенти

В края на юли тя получи разрешение за дейност от Министерството на здравеопазването и този месец започна поредица безплатни профилактични прегледи     

"Сливница 50" – новото лице на съвременната архитектура във Варна

"Сливница 50" – новото лице на съвременната архитектура във Варна

Концепцията на студио STARH съчетава пластична фасадна композиция с интегриран биофилен дизайн

Обновяват междублоково пространство в ж.к. "Дружба" 1 в София

Обновяват междублоково пространство в ж.к. "Дружба" 1 в София

Ще бъде реконструирана детска и ще бъде изградена фитнес площадка между блокове 123 и 124

Обновена е детска градина 178 в столичния район "Младост"

Обновена е детска градина 178 в столичния район "Младост"

Близо 1,7 млн. евро са инвестирани в модернизацията, над 1 милион евро от тях са безвъзмездно финансиране по НПВУ

Ритейл парковете в България: Двигатели на новата вълна на пазарен растеж

Ритейл парковете в България: Двигатели на новата вълна на пазарен растеж

Данните на CBRE показват, че над 63 000 кв.м нови площи са завършени през първата половина на годината