Кметът на столичния район "Студентски" коментира казуса "Дупката" на улица "8-и декември"

164

Коментарът е във връзка с коментари как районната общинска администрация е изразила положително становище по отношение на предложение за изработка на ПУП


По отношение на „Мотивирано предложение за изработка на ПУП“, отнасящ се за имота/имотите, станали по-известни през последните години като „Дупката на Бароко“, СО-район „Студентски“ заявява:

1. Мотивираното предложение е изпратено до Столична община. Направление „Градско планиране и развитие“ на Столична община го е изпратила на СО-район „Студентски“ за становище с молба за бърза реакция. 

2. Не отговарят на истината твърденията в някои медийни публикации за това, че районна общинска администрация на СО-район „Студентски“ е изразила положително становище за 24 часа. Истината е, че СО-район „Студентски“ изрази положително становище за по-малко от 4 работни часа. "Информирам незапознатите, че по същество мотивираното предложение представлява реализация на решението на СОС, преминало през съдебен контрол, за намаляване височината на бъдещата сграда от 75 на 26 метра", казва кметът Петко Горанов.

3. Районният кмет е отправял писмено предложение до кмета на Столична община и в предишния, и в настоящия мандат, за предоставяне на правомощия и бюджет за справяне с проблема, известен като „Дупката на Осми декември“. И на двете предложения не е получил отговор.

Повече информация казуса вижте в страницата на район „Студентски“ тук.

ОЩЕ НОВИНИ

Над 1 милион лева ще бъдат вложени във втория етап от ремонта на зала "Арена Шумен"

Над 1 милион лева ще бъдат вложени във втория етап от ремонта на зала "Арена Шумен"

Проектът предвижда обновяване на настилки, таванни конструкции и общи части в спортното съоръжение

В Банско преобразяват детската площадка в градския парк

В Банско преобразяват детската площадка в градския парк

Предвиждат се „говореща“ тръба, тунел, люлки, трамплини, къщички, съоръжение с елементи за катерене, пързалки, въжени линии и въжен парк

В експлоатация вече е новата сграда за Дома за стари хора "Св. Димитър" в Разлог

В експлоатация вече е новата сграда за Дома за стари хора "Св. Димитър" в Разлог

Сградата с капацитет за около 30 души е разположена в двора на съществуващия дом на ул. "Гоце Делчев" 55

Готов е първият в историята на Айтос Младежки център

Готов е първият в историята на Айтос Младежки център

За целта Общината преобразува старото Логопедично училище, като са инвестирани 1.8 милиона лева

Камарата на архитектите във Варна започна заснемане на местността Баба Алино

Камарата на архитектите във Варна започна заснемане на местността Баба Алино

Регионалната колегия ще направи геодезически модел чрез 3D лазерно сканиране (LiDAR) или фотограметрия с дрон в местността  

Откриха новата обществена минерална баня в разложкото село Баня

Откриха новата обществена минерална баня в разложкото село Баня

Изпълнител след обществена поръчка е „АВОН – 5“, а проектант е арх. Катерина Граменова