Маркирани са над 70 км пешеходни маршрути и 100 км велотрасета на Витоша

106

Дейностите са реализирани след споразумението между „София – европейска столица на спорта“ и дирекция Природен парк „Витоша“


Практическата работа по обновяване, както и поставяне на нови табелки и знаци, е направено под ръководството на изтъкнатия алпинист и преподавател в НСА Дойчин Боянов, който издаде книгата „Витоша - спортно туристически сборник". Направена е и карта на велосипедните трасета с подновена или нова маркировка.  

По този начин е поставено началото на поетапното маркиране на нископланинската обиколна пътека (НОП), обикаляща планината по хоризонтал с приблизителна височина между 800 и 1000 метра надморското равнище. Това е една от най-използваните пътеки в планината. Нейното идейно планиране е заложено още в генералния паркоустройствен план от 1955 г., заедно с още две обиколни пътеки, които са среднопланинска обиколна пътека (СОП) и високопланинска обиколна пътека (ВОП).  

В резултат на съвместните дейности между „София – европейска столица на спорта“ и ПП „Витоша“ тази година също са възстановени  11 чешми в района на Дендрариума и Туристически център „Златни мостове“, обновени са парковата инфраструктура на поляната пред х. "Момина скала" и три екопътеки на планината.

ОЩЕ НОВИНИ

Инвеститорът в Баба Алино атакува в съда премахването на оградата около обекта

Инвеститорът в Баба Алино атакува в съда премахването на оградата около обекта

С жалбата е направено и искане за спиране на незабавното изпълнение на заповедта на Регионалната дирекция по горите  

Представят плана за действие за реализацията на Зеления ринг на София

Представят плана за действие за реализацията на Зеления ринг на София

Може да присъствате на място от 17:30 часа днес в Топлоцентрала или да гледате на живо в профилите на Столична община, Визия София и Софияплан