Модернизацията на улица “Опълченска” в София продължава

282

ДНСК отмени заповедта си, с която спря ремонта


Снимка: Димитър Стоянов

"ДНСК уважи фактите – Столична община сама извършва постоянен контрол и, когато открие пропуски в работата на фирмата изпълнител, ги отстранява. ДНСК отмени заповедта си, с която спря ремонта на “Опълченска”. Това се случи след неколкократно представяне на доказателства от СО за извършен контрол над работата на изпълнителя", коментира кметът на София Васил Терзиев.

Според него изграждането на ул. “Опълченска” е важно за целия град, защото модернизирането включва не само преасфалтиране, а и подмяна на канализация, като завършването на улицата ще позволи да продължи подобряването на транспортната инфраструктура на града:

➡️ Реконструкция на трамваен релсов път, пътни платна и тротоари по бул. “Александър Стамболийски” от бул. “Константин Величков” до ул. “Западна”, включително трамвайно ухо “Западен парк”.

➡️ Рехабилитация на настилката на локалните платна и прилежащите тротоари на бул. “Александър Стамболийски” от бул. “Константин Величков” до ул. “Западна”.

➡️ Реконструкция на трамваен релсов път по бул. „Княгиня Мария Луиза“ в отсечката от ул. „Опълченска“ до ул. „Козлодуй“.

ОЩЕ НОВИНИ

Проект показва миналото на столичния квартал "Лозенец"

Проект показва миналото на столичния квартал "Лозенец"

Събират се лични истории и архивни снимки, а крайната цел е създаването на документални видеа, изложба и илюстрована книга 

Прокопани са над 50% от двата тунела на обходния път на град Кресна

Прокопани са над 50% от двата тунела на обходния път на град Кресна

Според АПИ изграждането на пътя се изпълнява по график, като строителните дейности са съобразени с натоварения трафик по направлението от София към Кулата

Първото убежище за коне в България изгражда постройка за доброволци

Първото убежище за коне в България изгражда постройка за доброволци

"Ранчото" в полите на Стара планина осигурява спокойствие и обич на стари, болни или малтретирани коне, понита, магарета и стопански животни