МРРБ отбеляза празника на строителя с конкурс за ученици от професионалните гимназии в страната

173

Събитието се организира за първи път и цели да насърчи креативността и иновативното мислене на младите хора


Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) отбеляза професионалния празник на строителя в България, който се чества на Димитровден, с конкурс за ученици от професионалните гимназии по строителство, архитектура и геодезия от цялата страна и ден на отворените врати за тях. Конкурсът е на тема: „Моят град след 10 години“ и даде възможност на най-младите специалисти от строителния бранш да представят макет, проект, презентация или друго, което отразява виждането им за съвременното и бъдещото развитие на градовете и инфраструктурата в България. Инициативата беше подкрепена от Министерството на образованието и науката (МОН).

В конкурса се включиха близо 60 ученика с техните учители от 18 професионални училища в София, Монтана, Хасково, Казанлък, Стара Загора, Тетевен, Велико Търново, Благоевград, Сливен, Плевен, Ямбол, Пловдив, Русе, Разград, Варна, Перник и Бургас. Младите специалисти и техните преподаватели представиха своите проекти за развитието и модернизирането на родните си места. Професионално жури с експерти от МРРБ, МОН и други оценяваха представените макети, скици и презентации.

Първо място спечели ПГСАГ „Ангел Попов“ – гр. Велико Търново. Втори се класира проектът на СПГСГ „Арх. Г. Козаров“ – Сливен. Трето място завоюва ПГТС „Арх. Йордан Миланов“ – Перник. С поощрителни награди бяха отличени възпитаниците на СГСАГ „Христо Ботев“ - гр. София, ПГСАГ „Проф. Никола Фичев“- гр. Плевен и ПГСАГ „Пеньо Пенев“ - Русе.

Снимки: МРРБ

ОЩЕ НОВИНИ

Започна изграждането на нов високотехнологичен завод за хартиени продукти край Пловдив

Започна изграждането на нов високотехнологичен завод за хартиени продукти край Пловдив

Предприятието за производство на велпапе и опаковки ще бъде в „Тракия икономическа зона“

Община Костенец придобива имоти във "Вили Костенец" за изграждане на социални услуги

Община Костенец придобива имоти във "Вили Костенец" за изграждане на социални услуги

С решение на Министерския съвет тя става собственик на имотите в курортния комплекс 

Столична община разпореди незабавно спиране на строителството в района на Боянското блато

Столична община разпореди незабавно спиране на строителството в района на Боянското блато

Инвеститорът трябва да освободи строителната площадка в тридневен срок

Автогара "Север" в Пловдив е с изцяло нови собственици и на нейно място вероятно ще се изграждат нови жилищни сгради

Автогара "Север" в Пловдив е с изцяло нови собственици и на нейно място вероятно ще се изграждат нови жилищни сгради

Автогарата преустановява напълно дейността си от 1 март, като линиите ще се поемат от автогарите "Родопи" и "Юг"