Над 10 км от път III-8652 в района на Неделино ще се ремонтират до края на септември

69

Третокласният път е важна транспортна артерия в област Смолян и свързва Неделино и Златоград с общините Баните и Ардино


По програмата за текущ ремонт и поддържане на Агенция „Пътна инфраструктура“ до края на септември ще се ремонтират над 10 км от път ІІІ-8652 в района на Неделино. Ремонтно-възстановителните работи ще са в отсечките между 15-ти и 17-ти км, и Неделино - Старцево, до кръстовището с пътя Мадан – Златоград - от 20-ти до 28-ми км. Ремонтът е за над 8,6 млн. лв. и средствата са от бюджета на АПИ.

Двата участъка ще са с нова асфалтова настилка и подобрено отводняване. Ще се ремонтират банкетите. Предвиден е монтаж на нови ограничителни системи /мантинели/, знаци, хоризонтална маркировка и др.

Строителните дейности ще се изпълняват без спиране на движението, като превозните средства ще преминават в платното, в което не се работи.

ОЩЕ НОВИНИ

Прокопани са над 50% от двата тунела на обходния път на град Кресна

Прокопани са над 50% от двата тунела на обходния път на град Кресна

Според АПИ изграждането на пътя се изпълнява по график, като строителните дейности са съобразени с натоварения трафик по направлението от София към Кулата

Първото убежище за коне в България изгражда постройка за доброволци

Първото убежище за коне в България изгражда постройка за доброволци

"Ранчото" в полите на Стара планина осигурява спокойствие и обич на стари, болни или малтретирани коне, понита, магарета и стопански животни

Кошмарно саниране на блок с милиони от ЕС в столичния ж.к. „Стрелбище“ застрашава деца с падащи предмети

Кошмарно саниране на блок с милиони от ЕС в столичния ж.к. „Стрелбище“ застрашава деца с падащи предмети

Многократни жалби за некачествено строителство и замърсяване остават без резултат, а собствениците са притискани да подпишат Акт 15 до дни