Обследват къщата на щангиста Наим Сюлейманоглу, която ще се превърне в музей

455

Решението за това беше гласувано от общинския съвет миналата година.


На 21 септември комисия от архитекти и строителни специалисти, сред които е и заместник-кметът на община Момчилград Алие Ибрахим, направиха обследване на къщата на световноизвестния щангист Наим Сюлейманоглу, която предстои да се превърне в музей. Експозицията ще включва лични вещи на Наим, негови фотоси, както и печелени от него през годините медали и награди.

 

 

Братът на тежкоатлета - Мухарем Сюлейманоглу, се срещна с кмета Илкнур Кязим и заяви, че ще съдейства активно при издирването на експонати за музея. Направен е и оглед на къщата в махала Разделна в село Птичар, където Наим е живял до 4-годишна възраст. В къщата на Наим ще бъдат изложени и вещи от бита и ежедневието на момчилградчани през 70-те и 80-те години на 20 век.

ОЩЕ НОВИНИ

Община Сандански започва проектиране на тренировъчна зала в Спортното училище

Община Сандански започва проектиране на тренировъчна зала в Спортното училище

В нея ще се провеждат тренировки и занятия по борба, джудо, карате, бокс и други силови спортове

Община Русе търси мнението на хората за изграждането на търговски парк в кв. "Дружба" 3

Община Русе търси мнението на хората за изграждането на търговски парк в кв. "Дружба" 3

За целта има инвестиционно намерение за придобиване на имот с площ 6 825 кв. м, разположен в близост до бул. „Васил Левски“ и бившето АОНСУ

Кметът на Варна подписа първата заповед за премахване на незаконното строителство в местността Баба Алино

Кметът на Варна подписа първата заповед за премахване на незаконното строителство в местността Баба Алино

Според инвеститора цинично звучат твърденията, че Благомир Коцев "не е бил наясно" с проектите на компанията, а ремонт на улици в града е финансиран от тях

В столичния "Младост 1" започва изграждането на малък парк в междублоково пространство

В столичния "Младост 1" започва изграждането на малък парк в междублоково пространство

Инвестиционният проект е изготвен през 2020 година и е дарен на района от група жители

Разрушаването на изоставените стари казарми в Монтана ще започне в края на месеца

Разрушаването на изоставените стари казарми в Монтана ще започне в края на месеца

Те, както и теренът около тях бяха преотстъпени от държавата на общината, за да може на това място да бъде изградена многофункционална спортна зала