Обявиха кампания за набиране на средства за спешен частичен ремонт на спортната зала в Ловеч

212

Съоръжението е в много лошо състояние от години


Снимка: Община Ловеч

В проектобюджета на община Ловеч за тази година в капиталовата програма са били предвидени 357 хил. лв., с които да стартира ремонтът на спортната зала, но всички пари от целевите средства от държавата ще бъдат използвани за плащане на фактурите за изграждане на втората клетка на регионалното депо за отпадъци, за което предишното ръководство не е осигурило финансиране, а е подписало договор за строителство, казват от Общината. По тази причина се организира кампания заедно с бивши и настоящи спортисти от Ловеч за набиране на средства.

Покривът на спортната зала е компрометиран на няколко места и ще бъде ремонтиран, поетапно ще се подменят дограма, врати, осветление. В плановете е пистата да бъде реконструирана, а в залата за борба да бъде свален таванът, за да може да се отоплява.

Първите дарители са бившите хандбалисти на ловешкия „Осъм“ Теодор Петков и Христофор Митев, капитан и на националния отбор, както и техният приятел с ловешки корени Васил Щерев. Тримата ще предоставят за монтиране на нова врата на единия от входовете на залата 3 000 лв. За това ще помогне и ловешкият бизнесмен Тихомир Тодоров.

Заради недостатъчното отопление в залата в най-студените дни хандбалният „Осъм“ е принуден да играе домакински мачове от елитното мъжко първенство в други градове, за да не загуби служебно.

ОЩЕ НОВИНИ

В парк "Черничките" в Севлиево изграждат футболно игрище

В парк "Черничките" в Севлиево изграждат футболно игрище

Съоръжението с площ 104 на 62 метра ще е с изкуствена настилка и възможност да бъде разделено на няколко по-малки

С второ писмо Съюзът на архитектите сигнализира за лошото състояние на Северното крило на Централна минерална баня

С второ писмо Съюзът на архитектите сигнализира за лошото състояние на Северното крило на Централна минерална баня

Писмото е изпратено до Дирекция „Инспекторат по опазване на културното наследство“ към Министерството на културата и до кмета на Столична община

Обновяват Дебърската градинка до Арменската църква в столицата

Обновяват Дебърската градинка до Арменската църква в столицата

Проектант е студиото за градски дизайн и планиране Place.make (Плейсмейк)

Стартира изграждането на ритейл парк в Гълъбово

Стартира изграждането на ритейл парк в Гълъбово

Търговският обект ще бъде разположен на бул. "Република" 125 на международен път Русе-Свиленград 

Одобриха екологичните процедури за изграждането на ГКПП Струмяни – Берово

Одобриха екологичните процедури за изграждането на ГКПП Струмяни – Берово

Избран е Вариант 1 за трасе, който предвижда по-кратко преминаване, по-малък обем строителни дейности и ограничено въздействие върху околната среда

Над 7 300 квадратни метра тротоари е обновила Столичната община от началото на годината

Над 7 300 квадратни метра тротоари е обновила Столичната община от началото на годината

 Работи се в няколко района, като програмата за обновяване продължава с нови обекти