Одобрен е проект на Община Поморие за изграждане на многофункционална спортна зала

474

Предвидено е тя да бъде построена на сегашното хандбално игрище при „Руски паметник”


Снимка: Община Поморие

Във връзка с приемането на държавния бюджет за годината е одобрен проект на Община Поморие за изграждане на мнофункционална спортна зала. С докладна записка до Общински съвет кметът Иван Алексиев предлага новият спортен обект да носи името на основоположника на хандбала в Поморие, а именно „Щерион Василев – Щерцата“.

Предвид разположението и историята на това място, където до 1906 година е бил разположен изгорелият храм „Света Богородица“, вече са предприети прединвестиционни проучвания. Паралелно с това се проучват и още няколко терена, подходящи за изграждане на подобен спортен обект.

„Къде ще бъде построена тази спортна зала е решение, което ще бъде взето съвместно с поморийци. Щом приключим с проучванията на отделните площи, ще инициираме и обществено обсъждане, на което ще бъдат представени различните варианти“, каза кметът. Той внесе яснота и по отношение на другия проект за Арена „Чайка“, планиран за строителство в района на бившата жп гара: "Намеренията ни не са се променили. Тя ще бъде изградена, но процедурата по разделянето на имота все още не е приключила, тъй като в тази делба освен общината има още няколко юридически лица".

ОЩЕ НОВИНИ

Нова детска градина строят в с. Железница

Нова детска градина строят в с. Железница

Ще бъде изградена триетажна сграда с близо 1 900 квадратни метра разгъната застроена площ

Направиха първа копка за новия корпус на 5. ОУ "Иван Вазов" в столичния квартал "Павлово"

Направиха първа копка за новия корпус на 5. ОУ "Иван Вазов" в столичния квартал "Павлово"

С изграждането на корпуса с физкултурен салон, столова и топла връзка училището ще премине на едносменен режим на обучение, а капацитетът ще се увеличи с близо 500 нови ученици

Община Видин дава предписания за обновяване на фасадите в центъра на града

Община Видин дава предписания за обновяване на фасадите в центъра на града

След оглед е установено, че редица сгради са в незадоволително състояние и част от фасадите създават опасност за преминаващите граждани