Откриха нов тенис корт в Севлиево

273

Той е четвърти в града и един от малкото в страната с професионална настилка за тренировка при мокро време и през зимата


Размерите на новия тенис корт на общински терен са 18х36 метра. Той е с акрилна настилка от три слоя и два цвята с дебелина 4 мм, положена върху асфалтобетон. Очертаването на игрището е изпълнено с линии с ширина 5 см.

В зоната на тенис корта са монтирани пейки и кошчета. Оградата е от плетена поцинкована мрежа с PVC покритие с височина 4 метра. Осветлението е чрез 6 осветителни стълба, като на всеки са разположени по 2 LED прожектора с необходимата мощност и посока на осветяване.

Снимки: Община Севлиево

Финансирането е от капиталовата програма на Община Севлиево за 2023 г. и е в размер на 91 700 лв.

ОЩЕ НОВИНИ

Летният театър на Созопол ще бъде обновен

Летният театър на Созопол ще бъде обновен

Изпълнението на проекта започна тази година и трябва да приключи до февруари 2028-а

Във връзка с Европейското първенство по волейбол част от първата отсечка на "Зелен ринг София" ще бъде преобразена

Във връзка с Европейското първенство по волейбол част от първата отсечка на "Зелен ринг София" ще бъде преобразена

Работата по Ринга продължава с подготовка на заданието за технически проект за отсечка „Изток“ и първи фестивал, с който с граждани ще бъдат обсъдени плановете за района

Събират се становища или възражения за изграждане на 500-метрова зона за отдих, спорт и игра по брега на река Владайска в отсечка от кръстовището до парк "Св. Св.  Петър и Павел"

Събират се становища или възражения за изграждане на 500-метрова зона за отдих, спорт и игра по брега на река Владайска в отсечка от кръстовището до парк "Св. Св. Петър и Павел"

Освен велоалея, тераси над реката, фитнес зони, детски площадки, тоалетна, осветление и видеонаблюдение, се предвижда премахване на около 45 дървета с равностойно засаждане на нови

Пуснаха трите нови метростанции през "Подуяне"

Пуснаха трите нови метростанции през "Подуяне"

Обновена е основна част от бул. „Ген. Владимир Вазов“, продължава изграждането на нов буферен паркинг, подготвя се и втори