Приключи облагородяването на Пантеона на възрожденците в Русе

250

Работата е част от общия проект „Реконструкция и представяне на значими културни забележителности с висок туристически потенциал в Еврорегион Русе-Гюргево“, който включва и Крепостта Гюргево


В Пантеона са преработени подпорните зидове на главния вход, поставени са предпазни парапети и е монтирано отводняване. Извършени са вътрешни ремонтни работи, подменена е каменната облицовка, поставена е външна топло- и хидроизолация. Осигурено е външно и вътрешно архитектурно осветление, почистена и подменена е позлатата на купола.

Общата история на Русе и Гюргево е използвана за създаването на интегрирани туристически продукти и услуги, които да бъдат съвместно управлявани и популяризирани. Като част от дейностите по проекта е създаден и сайт, където желаещите могат да се запознаят с туристически атракции и маршрути в двата града.

Снимки: Община Русе

Проектът е осъществен по Програма „INTERREG V-A Румъния-България“ и  продължи 69 месеца.

ОЩЕ НОВИНИ

Русенска компания ще строи в Индустриален парк Раднево завод за производство на възли и агрегати за жп вагони

Русенска компания ще строи в Индустриален парк Раднево завод за производство на възли и агрегати за жп вагони

Закупената площ на сградите е около 15 000 кв.м, разпределена върху почти 25 декара производствен терен 

Пекин ще бъде Световна столица на архитектурата през 2029 година

Пекин ще бъде Световна столица на архитектурата през 2029 година

ЮНЕСКО съобщи, че това е решение на организацията и на Международния съюз на архитектите (UIA)