Ще се проведе състезание по откриване на скрити течове

87

След двугодишно прекъсване мероприятието ще се проведе в Харманли


На 25 октомври Българската асоциация по водите, заедно със Съюза на ВиК операторите в България, организира за осми път единственото по рода си състезание по откриване на скрити течове. През 2019 г. на последното съревнование в Златни пясъци победител бе отборът на ВиК Хасково и затова тази година това е домакинът. Точното място на събитието е хотел "Приказките" в Харманли.

Проявата е насочена към ВиК дружества от цялата страна в търсенето на невидими течове посредством специална апаратура. Трасето, по което се търсят течовете, е предварително обследвано и определено, като местоположението му се обявява пред всеки екип непосредствено преди неговото участие. Крайното оценяване на работата се определя от жури, като подробности за регламента ще бъдат обявени допълнително.

Вижте повече тук.

ОЩЕ НОВИНИ

Зоопаркът в София с нова фотоволтаична електрическа централа

Зоопаркът в София с нова фотоволтаична електрическа централа

 Инсталацията ще спестява въглеродни емисии, равняващи се на 7 120 засадени дръвчета годишно

Продължава административният хаос в Направление "Архитектура и градоустройство" към Столична община

Продължава административният хаос в Направление "Архитектура и градоустройство" към Столична община

Няма официално назначен временен главен архитект, който да замести арх. Богдана Панайотова, а предложението за нова структура на общината беше отхвърлено от СОС

Общинският съвет на Благоевград не допусна построяване на 6-етажен жилищен комплекс в парк "Ловен дом"

Общинският съвет на Благоевград не допусна построяване на 6-етажен жилищен комплекс в парк "Ловен дом"

Съветниците одобриха възстановяване на собствеността на общината върху имота, за който има инвестиционно намерение