След 27 години община Монтана стана собственик на казармите

380

На мястото в следващите пет години ще бъде построен многофункционален спортен комплекс


Източник: konkurent

В средата на месеца областният управител на Монтана Калин Хайтов връчи на кмета на Монтана Златко Живков договорите за безвъзмездно прехвърляне на имоти публична и частна държавна собственост върху 24,5 декара. Те са на бившата казарма в града. 

Община Монтана е поела ангажимент да съдейства и осигури достъп за провеждането на международно учение на НАТО в района на бившите казарми, планирано през септември. Предстои почистване и ограждане на терена, а до края на месеца ще бъде възложено проектирането на новия спортен комплекс. Стартовата инвестиция за изграждането му е 30 милиона лева. Финансирането ще е от различни източници – общински средства, държавни и от инвестиционната програма за общините.

Освен многофункционална спортна зала, ще бъдат построени открити спортни игрища, различни съоръжения, плувен басейн и общодостъпен паркинг. Веднъж годишно, но не по късно от 30 ноември, общината ще представя писмена информация и документи за хода на дейностите по проектиране и изграждане на обекта. 

Казармата в Монтана е построена през 1932 година, допълнително към нея са изграждани сгради през 1957 и 1982 година. Общата им разгъната площ е 4 хиляди кв. м. От 1996 година те не се използват по предназначение за разполагане на военни формирования. От 1 септември 1998 година официално казармата в Монтана е закрита. 

 

ОЩЕ НОВИНИ

Арх. Любо Георгиев: За частна инициатива в Борисова градина може да говорим единствено ако е подчинена на обществения интерес

Арх. Любо Георгиев: За частна инициатива в Борисова градина може да говорим единствено ако е подчинена на обществения интерес

Подробният устройствен план запазва различният характер на парка, каза заместник-кметът в Направление “Градско планиране и развитие” на Столична община

Изградени са сгради за нови социални услуги в община Свиленград

Изградени са сгради за нови социални услуги в община Свиленград

Това са Социален комплекс за резидентна грижа за пълнолетни лица с психични разстройства и  Център за специализирана подкрепа за лица с увреждания и техните семейства

Предстои Община Троян да стартира дългоочакваната реконструкция на пешеходния мост над река Осъм

Предстои Община Троян да стартира дългоочакваната реконструкция на пешеходния мост над река Осъм

Това е едно от важните съоръжения в градската инфраструктура в централната част на града