Стадион "Христо Ботев" в Пловдив ще бъде приведен в готовност за футболната среща на 25 ноември

596

В момента ДЗЗД „КОЛЕЖА“ извършва СМР на сектори „Б“ и „Г“ и прилежащите им паркинги, които са планирани предварително и са част от процес, който не може да бъде прекъснат в кратки срокове, съобщиха от PIMK


Предвидените строително-монтажни работи за тази седмица включват монтаж на стоманена покривна конструкция – ферми и връзки между тях на сектор „Б“ (южна трибуна) и на сектор „Г“ (северна трибуна), на носеща LT ламарина – първи слой от покривното покритие на козирката, на електрически табла за прожекторно осветление на сектор „Б“ и на основи за прожекторно осветление върху стоманена покривна конструкция – ферми на сектор „Б“.

Дейностите се извършват с тежка техника, която работи както на паркинга около стадиона, така и на пистата около тревното покритие. Всички дейности са планирани предварително и съобразени единствено с програмата на футболен клуб „Ботев“ Пловдив и тяхното изпълнение няма как технологично и в посочения от Община Пловдив срок да бъдат прекъснати и в допълнение да бъде обезопасена строителната площадка и прилежащите към стадиона паркинги. Затова стадионът няма да може да бъде ползван за футболна среща в периода 14-16 ноември, казва Илиян Филипов, представляващ ДЗЗД „КОЛЕЖА".

Стадионът ще бъде приведен в готовност за провеждане на футболната срещата между отборите на „Ботев“ Пловдив и „Пирин“ Благоевград, която ще се проведе на 25 ноември (събота) от 15:00 часа, допълва Филипов.

Снимки: PIMK

Междувременно министърът на младежта и спорта Димитър Илиев разпореди Националният стадион „Васил Левски“ в спешен порядък да бъде приведен в готовност да приеме националните отбори на България и Унгария на 16 ноември в срещата им от европейската квалификация.

ОЩЕ НОВИНИ

В парк "Черничките" в Севлиево изграждат футболно игрище

В парк "Черничките" в Севлиево изграждат футболно игрище

Съоръжението с площ 104 на 62 метра ще е с изкуствена настилка и възможност да бъде разделено на няколко по-малки

С второ писмо Съюзът на архитектите сигнализира за лошото състояние на Северното крило на Централна минерална баня

С второ писмо Съюзът на архитектите сигнализира за лошото състояние на Северното крило на Централна минерална баня

Писмото е изпратено до Дирекция „Инспекторат по опазване на културното наследство“ към Министерството на културата и до кмета на Столична община

Обновяват Дебърската градинка до Арменската църква в столицата

Обновяват Дебърската градинка до Арменската църква в столицата

Проектант е студиото за градски дизайн и планиране Place.make (Плейсмейк)

Стартира изграждането на ритейл парк в Гълъбово

Стартира изграждането на ритейл парк в Гълъбово

Търговският обект ще бъде разположен на бул. "Република" 125 на международен път Русе-Свиленград 

Одобриха екологичните процедури за изграждането на ГКПП Струмяни – Берово

Одобриха екологичните процедури за изграждането на ГКПП Струмяни – Берово

Избран е Вариант 1 за трасе, който предвижда по-кратко преминаване, по-малък обем строителни дейности и ограничено въздействие върху околната среда

Над 7 300 квадратни метра тротоари е обновила Столичната община от началото на годината

Над 7 300 квадратни метра тротоари е обновила Столичната община от началото на годината

 Работи се в няколко района, като програмата за обновяване продължава с нови обекти