Стартира изграждането на новия Високотехнологичен индустриален парк "Хемус" край София

607

Той ще се намира в район “Кремиковци” и се изгражда от компанията „Кей Био Индъстри България“


Инвестицията в проекта е на обща стойност от над 50 милиона лева. “Кей Био Индъстри България” е сред първите компании, които получиха зелена карта за административно обслужване – услугата на "Инвест София" чрез Столичната община за индивидуално административно обслужване на инвеститори.

Новият високотехнологичен индустриален парк “Хемус” край София ще бъде на площ от 270 778 m², а на бъдещите компании в индустриалната зона на разположение ще бъдат парцели на площ от 2 до 7 декара според специфичните им нужди. Сред предимствата за бизнесите, които ще развиват дейност от парка, е близостта на околовръстния път, който е на 1,7 км. от района. Автомагистрала А2 към Варна и Букурещ е на 3.5 км, към Истанбул, Бургас и Пловдив – на 11.5 км, Летище София е на 10 км, а Солунското пристанище – на 300 км.

Според инвестиционния план ще бъде изграден парк за соларна енергия, газопреносна мрежа, вътрешна транспортна инфраструктура и др. Високотехнологичният индустриален парк “Хемус” ще предлага на фирмите на територията на зоната наем на площи, проектантски и строителни услуги, съдействие за правни, регулаторни, инвестиционни и финансови дейности.

ОЩЕ НОВИНИ

С трети високостелажен автоматизиран склад ще разполага JYSK в Дистрибуционния си център в Божурище

С трети високостелажен автоматизиран склад ще разполага JYSK в Дистрибуционния си център в Божурище

Сградата с висок просвет ще е с дължина 166 метра, ширина 55 метра и височина 45 метра

Готова е иновативната детска площадка "Космос" в Градския парк в Ямбол

Готова е иновативната детска площадка "Космос" в Градския парк в Ямбол

Тя е изградена върху площ от 230 кв. метра на мястото на част от старите скейт съоръжения

Стартира строежът на мултифункционалната спортна зала "Севлиево" в парк "Казармите"

Стартира строежът на мултифункционалната спортна зала "Севлиево" в парк "Казармите"

Съоръжението ще е с разгърната застроена площ от 1498 квадратни метра

Община Ардино търси мнения за бъдещия Младежки атракционен парк "Нилюфер"

Община Ардино търси мнения за бъдещия Младежки атракционен парк "Нилюфер"

Идейният проект е разработен от арх. Олег Николов и неговия екип, а инициативата е на кмета на Общината инж. Изет Шабан

Изграждат сграда за яслена група към детска градина в Асеновград

Изграждат сграда за яслена група към детска градина в Асеновград

Ще бъде реконструирана и обновена съществуващата сграда на детското заведение, ще бъде разширен и физкултурният салон