The Emporium Plovdiv-MGallery - комбинация от традиция и модерност

357

Първият хотел от премиум колекцията на бранда МGallery на Accor официално отвори врати в Пловдив


Бутиковият петзвезден хотел The Emporium Plovdiv-MGallery с инвеститор Бойко Качулев е разположен във възродена сграда с интересно минало на пешеходно разстояние от основните туристически и археологически съкровища на Пловдив. В дизайна на хотела са запазени  оригиналните черти на сградата, допълващи се с акценти от културното наследство на страната ни. Интериорът е проектиран от световно известното архитектурно студио Sundukovy Sisters S+S - носител на титлата „Дизайнер на годината“ 2018, присъдена от The Gold Key Awards, Ню Йорк.

Интериорът напомня формата на древен Форум – място, където модерността, първокласното обслужване и интелигентните технологии се срещат с автентичните характеристики на сградата. Изтънченият лукс на бранда MGallery се подчертава от умело съчетаните в модерна интерпретация съвременни материали, характерни за сградата елементи и разпознаваеми архитектурни мотиви от древността: груб фон, съчетан с месингови акценти, декоративна арт мазилка, елегантни златни лампи, естествено дърво и абстрактни картини, изпъкващи в атмосферата на индустриален минимализъм.

The Emporium Plovdiv-MGallery предлага 61 дизайнерски стаи, включително 12 апартамента, както и разнообразие от удобства.

Хотелът впечатлява с иновативни технологии за подобряване на изживяването чрез концепцията Smart Rooms, пълна с възможности за персонализиране, които позволяват на гостите да управляват индивидуални сценарии според настроението си: да регулират светлината в стаята си, да задават атмосферата, да отварят и затварят завесите и да контролират аудио-визуалните функции.

The Emporium Plovdiv-MGallery предлага релакс и фитнес зони, иновативен ресторант и първия в България шампанско & коктейл бар с авторски решения на класически ястия, оживен и авангарден интериор, предразполагащ към социални контакти.

Брандът хотели MGallery внимателно подбира и управлява уникални обекти по целия свят, които обединява в емблематична колекция от бутикови хотели с настроение и дух. С повече от 100 хотела по света, всеки проект MGallery разказва история, вдъхновена от миналото или дестинацията.

Добре познатите локации в хотелската колекция MGallery включват хотел Molitor Paris, INK Hotel Amsterdam, хотел Santa Teresa в Рио де Жанейро, хотел Lindrum Melbourne в Австралия, Muse Bangkok Langsuan в Тайланд и Hotel des Arts Saigon във Виетнам.

Хотелската колекция MGallery е част от Accor, водещата световна хотелиерска група, наброяваща над 5 300 обекта в повече от 110 страни и бранд, който е част от ALL - Accor Live Limitless – лоялна програма, която дава достъп до различни награди, услуги и преживявания.

ОЩЕ НОВИНИ

Идеологията зад фасадата е темата на лекция на арх. Владимир Колев

Идеологията зад фасадата е темата на лекция на арх. Владимир Колев

Събитието поставя фокус върху фасадата не само като естетически елемент, а като активен носител на послания – от историческите стилове и политическите символи до съвременните градски образи  

Ще реконструират и модернизират стадиона в село Първенец

Ще реконструират и модернизират стадиона в село Първенец

Целта на проекта е да отговори на нуждите на футболен клуб "Спартак-Първенец“, в който са картотекирани над 60 деца

Изложба "Красотите на Костенец - природни и архитектурни" отриха срещу пощата в града

Изложба "Красотите на Костенец - природни и архитектурни" отриха срещу пощата в града

Инициативата е вдъхновена от пленера, който се проведе в края на миналата година

2. ОУ "Димитър Благоев" в Благоевград вече има модернизирана и разширена учебна база

2. ОУ "Димитър Благоев" в Благоевград вече има модернизирана и разширена учебна база

Това ще позволи преминаването към едносменен режим на обучение