В Бургас е готова четвърта лодкостоянка, която се намира в местността Ъгъла до солниците

390

Тя е ще е сезонна и е предназначена за малки рибарски лодки, а капацитетът е за 20 плавателни съда с дължина 6,5 метра


След Сарафово, Крайморие и Ченгене скеле вече е готова четвъртата лодкостоянка в Бургас, която се намира в местността Ъгъла до солниците. Лодкостоянката е оборудвана с вертикален кей на две нива. Предвидено е и съоръжение, осигуряващо пускането на вода на плавателните съдове, тяхното изваждане на сушата, както и за съхранение и ремонтни дейности с авторемаркета.

В зоните за швартоване на лодките има изградени колонки за електрозахранване и водоснабдяване за нуждите на рибарите.

Направено е укрепване на бреговата ивица, изграден е вълнолом, който ще спира и теченията и навлизането на наноси в съоръжението.

Лодкостоянката в местността Ъгъла ще започне да работи в началото на май. Проектът на Община Бургас е финансиран по Програмата за морско дело и рибарство.

Снимки: Община Бургас

ОЩЕ НОВИНИ

Ремонтът на Дюлинския проход трябва да завърши до края на годината

Ремонтът на Дюлинския проход трябва да завърши до края на годината

Заедно с това най-късно началото на октомври започва основен ремонт от Околовръстния път на Бургас до прохода

Община Бургас започва ремонт на два от натоварените подлези в града

Община Бургас започва ремонт на два от натоварените подлези в града

Целта е да се повиши безопасността на преминаващите и да се подобри визията на двете съоръжения

Столичната община започва възстановяването на последното изцяло пресъхнало езеро в Южния парк

Столичната община започва възстановяването на последното изцяло пресъхнало езеро в Южния парк

След приключване на работата по „Безименно 4“ и „Тъмното езеро“ екипите на ОП “Паркове и градски градини” продължават с почистването на Скритото езеро

МРРБ одобри проекта за естакадата над "Копривщица" в Пловдив

МРРБ одобри проекта за естакадата над "Копривщица" в Пловдив

Започва изработването на подробния устройствен план и инвестиционния проект