В Пловдив откриха близо 18 години чаканият пробив "Модър - Царевец"

253

Съоръжението свързва районите "Южен" и "Западен" и се очаква да допринесе за облекчаване на трафика в града


Снимка: Община Пловдив

В петък в Пловдив символично откриха подлеза „Модър-Царевец“. Освен строителството на пробива под железопътната линия, е реконструирана и разширена и ул. „Модър“, изградени са електрически и ВиК мрежи, тротоари и велоалея. От двете страни на тунела са монтирани асансьори, както и нова светофарна уредба на кръстовището на улиците „Модър“ и „Колхида“. Поставено е и ново улично осветление.

Пробивът "Модър - Царевец" е реализиран след близо 18 години от 5 кмета и струва 11 милиона лева. Проектът се изпълнява от пловдивската строителна фирма "Драгиев и ко". Първоначално проектът е изготвен за пътен надлез, но заради възражения от жители през 2006 г. е променен на подлезно съоръжение.

Пробивът е около 760 метра от кръстовището с "Коматевско шосе" до кръстовището на "Царевец" с "Хаджи Димитър". Изградени са 1400 м велоалеи, около 1000 м водопроводи, 700 метра нов газопровод, 7515 квадратни метра настилки и плочки. Има нови 68 стълба за улично осветление, 70 шахти за подземна комуникация. Построени са два асансьора, две помпени станни с по две резервни помпи с дебит по 100 литра, двойно захранване от два различни трафопоста за авариен режим на резервните помпи.

ОЩЕ НОВИНИ

В Стара Загора ще изграждат модулни площадки за различни видове спорт

В Стара Загора ще изграждат модулни площадки за различни видове спорт

В първия етап на проекта ще бъдат изградени 10 съоръжения, като местата ще бъдат определени от гражданите

От входа срещу МБАЛ "Св. Иван Рилски" започна обновяването на растителността в Северен Градски парк в Разград

От входа срещу МБАЛ "Св. Иван Рилски" започна обновяването на растителността в Северен Градски парк в Разград

Новите храсти и дървета в източната част на парка са подбрани по проект на ландшафтния архитект Ферида Халил, която е младши експерт в отдел „Устройство на територията, кадастър и контрол на строителството“ в Общината

Ремонтират Общинския пазар в Пещера

Ремонтират Общинския пазар в Пещера

Финансирането на стойност 789 946 евро е от МРРБ 

Почистват и възстановяват две знакови исторически пространства във Видин

Почистват и възстановяват две знакови исторически пространства във Видин

Това са „Алеята на влюбените“ и рова с крепостната стена „Шарампоя“

Ще модернизират парковата среда в местността "Бачиново" в Благоевград

Ще модернизират парковата среда в местността "Бачиново" в Благоевград

Част от обновяването ще бъде и нов междинен мост, който ще подобри свързаността между различните части на парка и ще улесни придвижването