В София ще бъдат почистени и обезопасени всички подлези към най-оживените булеварди

255

Кметът Васил Терзиеве възложил на дирекция “Аварийна помощ и превенция" да изготви доклад с детайлно описание на щетите и нередностите, график за ремонтите и почистването и колко ще струва това на Общината


Според кмета на София състоянието на подлезите в София от години е критично. "С екипа ми сме решени да променим това и от тъмни, мръсни и опасни места да ги превърнем в осветени и безопасни пространства", казва той в своя фейсбук профил.

Васил Терзиев информира, че е почистен подлезът на Софийския университет. „На място установихме, че шахтите са в изключително лошо състояние и вероятно не са чистени с години. Затова не е чудно, че всеки пороен дъжд създава наводнения. В лошо състояние са и асансьорите, които са поддържани технически, но никой не се е грижил да са чисти“, посочи също столичният кмет.

"Ще продължим с основното почистване и обезопасяването на всички подлези към най-оживените булеварди в града. Основно внимание ще обърнем на подлезите по булевардите “България” и “Цариградско шосе”. И не на последно място ще премахнем драсканиците по стените на подлезите, които някои наричат графити. Едното е вид изкуство, а другото - вандализъм, който загрозява градската среда", заяви също Терзиев.

Снимки: СО

Оценката за подлезите в столицата до момента показва редица нередности, липсващи елементи и опасни висящи детайли. „Мой е ангажиментът да възстановя централните подлези във вида, в който всеки от нас би искал да ги вижда - заедно с районните администрации. Разчитам и на съвестта на софиянци да ги пазят. Плащаме за разрухата с нашите пари, които вместо в ремонти на счупеното от нас самите, можем да инвестираме в много по-смислени проекти в нашия град", каза също Терзиев.

ОЩЕ НОВИНИ

Изтече срокът за подаване на оферти по обществената поръчка за инженеринг на проекта "Отваряне на града към морето" във Варна

Изтече срокът за подаване на оферти по обществената поръчка за инженеринг на проекта "Отваряне на града към морето" във Варна

Инвестицията в историческото ядро на града цели да преобрази пространството между улиците „Дунав“, „Дебър“, „Охрид“, „Преслав“ и „Девня“

Стартира ремонт на участък от столичния булевард "Княгиня Мария Луиза" между улиците "Опълченска" и "Козлодуй"

Стартира ремонт на участък от столичния булевард "Княгиня Мария Луиза" между улиците "Опълченска" и "Козлодуй"

Според „Спаси София“ проектът е пропуснал една добра възможност - трасето между Централна гара и надлез "Надежда" да бъде изпълнено като затревено

Започва обновяването на двора на 199 ОУ "Св. Апостол Йоан Богослов" в "Левски Г" в София

Започва обновяването на двора на 199 ОУ "Св. Апостол Йоан Богослов" в "Левски Г" в София

Договорът с избраният след обществена поръчка изпълнител „ЖСП Стил ООД - клон София“ е подписан вчера

Очаква се в края на следващата година да бъдат готови и шестте метростанции от разширението на метрото в посока "Слатина" и "Младост"

Очаква се в края на следващата година да бъдат готови и шестте метростанции от разширението на метрото в посока "Слатина" и "Младост"

Участъкът няма как да бъде готов за „Евровизия“ и ще се търсят други транспортни решения, ако София бъде избрана за домакин на конкурса