Възстановяват движението по обновената ул. "Кукуш" в София

243

Тя е една от ключовите в район "Илинден"


От 31 октомври се възстановява движението по обновената ул. “Кукуш“ от бул. „Сливница“ до жп прелеза с дължина 1,5 км. Реконструкцията беше изпълнена на два етапа, като са изградени около 1 км нова канализация, над 1 км нов водопровод, нови настилки, тротоари, LED осветление и видеонаблюдение.

Снимки: Денис Христов

Заради предвиденото изграждане на нови подземни мрежи, през пролетта трябва да започне реконструкция на ул. “Щросмайер“, която е продължение на ул. “Кукуш“.

ОЩЕ НОВИНИ

Общинските съветници в  София не одобриха частно дарение за изграждане на градина пред 20. поликлиника

Общинските съветници в София не одобриха частно дарение за изграждане на градина пред 20. поликлиника

Причина за отхвърляне на предложението станаха твърдения за недостатъчно изяснено предназначение на имота на частния собственик   

В "Младост 3" в София ще изграждат Културен дом

В "Младост 3" в София ще изграждат Културен дом

Предложеният е имот между бул. „Ал. Малинов“ и ул. „Д-р Атанас Москов“ (пресечна ул. „Акад. Румен  Цанев“) 

Столичният общински съвет одобри частен инвеститор да изгради 22-етажна сграда върху почти изцяло общинска земя на бул. "Александър Малинов" в район "Младост"

Столичният общински съвет одобри частен инвеститор да изгради 22-етажна сграда върху почти изцяло общинска земя на бул. "Александър Малинов" в район "Младост"

Според "Спаси София" не са проучени всички възможности за решаване на казуса с малкия частен терен в средата на големите общински, не е помислено за промяна на устройствен план и прехвърляне на частния имот на друго място, за да получи общината целия терен  

Откриват официално обновения исторически парк "Калето" в Свищов

Откриват официално обновения исторически парк "Калето" в Свищов

Емблематичният парк с археологически останки от няколко епохи ще бъде открит след мащабен ремонт, който продължи около две години