Японска градина в Атина

275

Niirides Park в гръцката столица е с площ 3 500 кв. м, като в него са засадени 40 дървета, 2 000 храсти и трайни насаждения


Японска градина в „дзен“ стил демонстрира социалната и културна кохезия между Атина и Япония. Дизайнът е елегантен, изчистен и екологичен, а пейзажната планировка е стилна, като за настилките са използвани естествени материали. Интегрирани са специфични японски паркови елементи и са създадени кътове за отдих и социално сближаване. Проектът Niirides Park представлява зелен оазис от средиземноморска широколистна и иглолистна растителност, с положително екологично влияние върху околната среда.

Проектът беше кандидатът на Гърция за наградата Green Cities Europe Award 2023, но Дания спечели първата награда със своя проект „Basecamp Lyngby“. Франция получи втора награда с проекта "Montreynaud Forum", а Нидерландия - трето място с проекта си "Utrecht". Ямболският проект за облагородяване на коритото на река Тунджа беше отличен с поощрителна награда за креативност и иновативност.

Ема Димитрова

ОЩЕ НОВИНИ

Във връзка с Европейското първенство по волейбол част от първата отсечка на "Зелен ринг София" ще бъде преобразена

Във връзка с Европейското първенство по волейбол част от първата отсечка на "Зелен ринг София" ще бъде преобразена

Работата по Ринга продължава с подготовка на заданието за технически проект за отсечка „Изток“ и първи фестивал, с който с граждани ще бъдат обсъдени плановете за района

Събират се становища или възражения за изграждане на 500-метрова зона за отдих, спорт и игра по брега на река Владайска в отсечка от кръстовището до парк "Св. Св.  Петър и Павел"

Събират се становища или възражения за изграждане на 500-метрова зона за отдих, спорт и игра по брега на река Владайска в отсечка от кръстовището до парк "Св. Св. Петър и Павел"

Освен велоалея, тераси над реката, фитнес зони, детски площадки, тоалетна, осветление и видеонаблюдение, се предвижда премахване на около 45 дървета с равностойно засаждане на нови

Работи се по модел археологическите обекти да бъдат планирани в по-дългосрочна перспектива

Работи се по модел археологическите обекти да бъдат планирани в по-дългосрочна перспектива

Целта е да има последователен подход – от проучване и възстановяване до представяне на структурите, както и да бъдат създадени по-добри условия за посетителите