Започна ремонт на над 24 км от път Дралфа – Чудомир - Лозница

152

Стартира и ремонтът на над 2 км от третокласния път Ветово - Глоджево в област Разград


Снимка: АПИ

Агенция „Пътна инфраструктура“ започна ремонт на над 24 км от второкласен път II-51 Дралфа - Чудомир - Лозница в област Разград. Проектът предвижда цялостно преасфалтиране на участъка, който свързва селата Чудомир, Лозница, Пресяк и достига до първокласния път I-2 Разград – Шумен.

Предвидено е възстановяване на отводняването, почистване и профилиране на канавките на пътя. Ремонтираното трасе ще бъде с нови ограничителни системи и хоризонтална маркировка. Ще бъдат обновени пътните знаци. Работата по трасето се изпълнява без спиране на движението, като автомобилите преминават в лентата, в която не се извършват строително-монтажни дейности.

Трафикът се регулира от пътни знаци и сигналисти. Срокът за приключване на ремонта е до юни 2026 г. Той се изпълнява по програмата за текущ ремонт и поддържане и е за близо 20 млн. лв. с ДДС, които са от бюджета на АПИ.

Днес стартира и ремонтът на над 2 км от третокласния път III-2001 Ветово - Глоджево. Ще бъде направено цялостно преасфалтиране на отсечката от 31-ви км до 33-и км и възстановяване на отводняването. Трасето ще е с нови ограничителни системи, хоризонтална маркировка и вертикална сигнализация. При изпълнението на строителните дейности движението в участъка няма да бъде спирано и ще се осъществява в лентата, в която не се работи. Срокът за завършването на проекта е до юни 2026 г. Стойността му е около 1,7 млн. лв.

Ремонтно-възстановителните дейности на двете отсечки са възложени на Консорциум „ТРП Лудогорие 2019“, с когото АПИ има договор по ЗОП за текущ ремонт и поддържане на републиканските пътища в област Разград. Изпълнителят работи мобилизирано с цел предвидените дейности да бъдат завършени по-рано от предвидения срок и шофьорите да бъдат удобно и безопасно по обновените трасета.

ОЩЕ НОВИНИ

“Зелено движение” с апел към премиера: Спрете разпродажбата на културно и природно наследство на България

“Зелено движение” с апел към премиера: Спрете разпродажбата на културно и природно наследство на България

В списъка за приватизация са предложени част от римския амфитеатър на Сердика в София, езерото в м. Карандила, 20 декара от Природен парк "Витоша" и черноморските носове Кротиря в Поморие и Червенка в Черноморец 

Правителството одобри допълнителни средства за археологически проучвания и теренна консервация

Правителството одобри допълнителни средства за археологически проучвания и теренна консервация

Близо 2 милиона лева ще осигурят възможността за проучване на седем от най-значимите археологически обекти в страната

Подготвят образователен център за работа с глина

Подготвят образователен център за работа с глина

За опазването на културното наследство на с. Мандрица разказа по време на форум на BAU Academy арх. Николай Маринов    

Възстановяват движението по участъка от път I-1 между Мездра и Лютидол

Възстановяват движението по участъка от път I-1 между Мездра и Лютидол

Трасето, по което ще се пусне трафикът, е с дължина 13 км, и е модернизирано и разширено с по две ленти в посока

Строежът на водния център и панорамния асансьор на Крайбрежната алея във Варна ще започне през октомври

Строежът на водния център и панорамния асансьор на Крайбрежната алея във Варна ще започне през октомври

Изграждането на центъра с атракциони, СПА зона и спортни съоръжения ще стартира след края на летния туристически сезон