Започва ремонт на транспортния тунел към квартал ЛЮЛИН в София
От своето изграждане преди повече от 30 години до момента тунелът не е ремонтиран основно
Строителните дейности включват работа по тунелната конструкция, входно-изходните рампи, отводнителна система и хидроизолацията. Ще бъдат изградени нови настилки, вентилация, осветление, ограничителна система и видеонаблюдение. В участъка ще бъдат изградени и изцяло нов релсов път и контактна мрежа.
Снимки: СО
Утре - 21 юли (четвъртък), ще бъде спряно движението на трамвай № 8, който преминава през тунела, а от 25 юли (понеделник) движението на автомобили ще се извършва двупосочно в северното платно. За момента движението на автомобили няма да се спира изцяло, но преминаването през тунела ще е силно затруднено. Затова гражданите, които пътуват по това направление, е по-добре да използват алтернативни маршрути, като основният е бул. „Сливница“. Пълно затваряне на тунела може да се наложи при изграждането на новата облицовка на тавана на тунела.
За времето на ремонта се разкрива временен автобус ТМ8, който ще замества трамвай № 8 и ще бъде с неговия интервал на движение. Автобус № 56 ще спира на ухото на трамвай № 10 на бул. „Ал. Стамболийски“. По график през есента ще бъде възстановено трамвайното движение, а до средата на февруари трабва да приключат всички строителни дейности.
От 23 юли (събота) започва и пренареждането на настилки по бул. „Цар Освободител“ в обхвата на Зона 4 от централна градска част. По проект паважната настилка – жълти павета и гранит, които са в лошо състояние, ще бъдат пренаредени. На първия етап от ремонта ще бъде затворен за движение бул. „Цар Освободител“ в участъка от бул. „Васил Левски“ до сградата на БАН. Алтернативен маршрут е преминаването през ул. „Оборище“.