60 години след построяването на зооопарка в Кюстендил започна неговото обновяване и реконструкция

138

Площта ще бъде удвоена, ще има водна каскада и нов паркинг, а главният и второстепенен вход ще са с колонади, които кореспондират с реставрираната в античен стил крепост „Хисарлъка“ наблизо


”За последните 8 месеца, откакто съм кмет на Община Кюстендил, успяхме да извадим разрешение за строеж, да осигурим финансиране и днес е един от най-щастливите дни в живота ми, когато започва строителството на този, бих го нарекъл, стратегически обект в град Кюстендил, защото не всеки град има зоологическа градина“, заяви вчера инж. Огнян Атанасов. Кметът посочи, че повече от 60 години не са извършвани строителни дейности на територията на зоопарка, а само изкърпване и поддръжка.

На долния вход в зоопарка също ще има колонада и каса, предвидена е административна сграда, както и складово пространство за храната на животните. Ще бъдат обновени и различни клетки и местообитания за животните. 

Проектът „Обновяване и реконструкция на зоопарк Кюстендил“ беше включен в списъка на Община Кюстендил за финансиране на приоритетни проекти със средства от държавния бюджет за 2024 г. Стойността на проекта е в размер на 5,1 милиона лева, а строителните дейности ще продължат 250 календарни дни.

ОЩЕ НОВИНИ

Обявиха победителите в младежкия конкурс New Urban Landscapes 2025

Обявиха победителите в младежкия конкурс New Urban Landscapes 2025

За "Проект" първо място спечели разработка за създаване на местообитание за таралежи в двора на лондонски университет, а победител за "Реализация" е редизайн на външно пространство на офис сграда в Букурещ

В ход е ремонтът на трамвайното трасе по бул. "Янко Сакъзов" в столицата

В ход е ремонтът на трамвайното трасе по бул. "Янко Сакъзов" в столицата

Ремонтните дейности обхващат участъка от ул. „Сан Стефано“ до бул. „Евлоги и Христо Георгиеви“, както и до ул. „Кракра“

Стартираха строителните дейности по Дома за стари хора в Ивайловград

Стартираха строителните дейности по Дома за стари хора в Ивайловград

Авторският надзор се изпълнява от Архитектурно студио "Бояна" ЕООД, а изпълнител е "Варт 2000" ЕООД  

Кметът на Свиленград: Вече имаме най-модерния и иновативен стадион в Хасковска област

Кметът на Свиленград: Вече имаме най-модерния и иновативен стадион в Хасковска област

В обновеното спортно съоръжение, строено през 50-те години на миналия век, са приложени уникални архитектурни решения за вентилация и изолация на конструкцията, казват от администрацията