"Артекс" проведе семинар и работилница за обновяване на градинката "Св. Мина" в квартал "Лозенец" до строящата се сграда на компанията - "Златен век"
Намерението е зеленото пространство с църквата „Въздвижение на Св. Кръст Господен“ да бъде облагородено с нови дървесни видове, водни площи и други

Снимка: Citybuild.bg
На 18 октомври „Артекс“ (Аrteks) проведе семинар по ландшафтна архитектура и работилница за визия за градина „Св. Мина“, която се намира близо до строящата се сграда „Златен век“. В събитието са участвали ландшафтни архитекти, преподаватели, студенти, хора от обществеността и жители на район „Лозенец“, съобщават от компанията. Анонс за подобно събитие не беше направен от районната администрация.

Източник: "Артекс"
Сред гост-лекторите са били Матю Франц, директор на FSDC Collective – Мадрид, арх. Добромира Лулчева, директор на Landscape Design Studio – София, както и проф. д.а.н. арх. Атанас Ковачев, декан на Факултета по ландшафтна архитектура при Лесотехническия университет, чието студио е автор и на проекта за Подробен устройствен план на Борисовата градина.

Източник: "Артекс"
Студенти от Университета по архитектура, строителство и геодезия и Лесотехническия университет са представили свои идейни проекти, последвани от обществено обсъждане с жителите на квартала. Събитието е завършило с творческа работилница, в която са се включили Матю Франц, Добромира Лулчева, Димитър Пушников, арх. Пламен Пламенов Мирянов от „Артекс“ и художникът Кирил Тодоров.

Източник: "Артекс"
В рамките на събитието, организирано от „Артекс Инженеринг“ АД и фондация „Нашият дом е България“, в градинката „Св. Мина“ е проведен и детски пленер по рисуване.