Цветомир Петров от "ПП-ДБ/Спаси София" е новият председател на Столичния общински съвет

161

Така най-после съветът може да започне същинската си работа


Снимка: БГНЕС

След осем продължения на първото заседание на Столичния общински съвет, за председател беше избран Цветомир Петров от "Продължаваме промяната - Демократична България"/"Спаси София". Той получи гласовете на 47 съветници от общо 61. Другите двама кандидати за председател - Пламен Данаилов от "Има такъв народ" и Емил Димитров от "Възраждане", събраха съответно 4 и 3 гласа. Недействителни бяха 5 от бюлетините.

След спорове, продължили три месеца, общинските съветници най-после се разбраха за временен председател на СОС до края на политическия сезон до юли - като административно отпушване на процеса, тъй като ако до 13 февруари не беше избран председател, много вероятно щеше да се стигне до нови избори за общински съветници. На второ заседание от 14:00 часа трябва да бъдат избрани заместниците на Петров и съставите на комисиите.

Цветомир Петров има магистратура по "Управление и администрация" в Университета за национално и световно стопанство (УНСС) и е с над 7 години опит в публичния сектор, свързан с административно обслужване, управление на собствеността и обществените поръчки. 33-годишният Петров е инициатор на прояви като часове по родолюбие, "Рап за България" и др. Бил е в една от изборните листи на ВМРО, както и в листата за европейските избори през 2019 година, водена от Ангел Джамбазки.

ОЩЕ НОВИНИ

Габрово получава близо 17 млн. лв. за иновационна долина

Габрово получава близо 17 млн. лв. за иновационна долина

Средствата се отпускат по Програма „Развитие на регионите“ 2021-2027 г. и са на стойност 16 910 828 лв.

Summer Stroi.Academy събра рекордните 84 ученици за седмото си издание в Габрово

Summer Stroi.Academy събра рекордните 84 ученици за седмото си издание в Габрово

Най-мащабното събитие досега завърши с концерт и нова градска инсталация, посветена на габровския хумор

Обновяват Летния театър в Сандански

Обновяват Летния театър в Сандански

Основен акцент в ремонтните дейности е подмяната на амортизираните дървени пейки на трибуните

Място срещу гребната база в лесопарк "Липник" в Русе ще се превърне в кът за отдих със заведения, водни атракциони и развлечения

Място срещу гребната база в лесопарк "Липник" в Русе ще се превърне в кът за отдих със заведения, водни атракциони и развлечения

След открита тръжна процедура беше сключен договор за отдаване под наем на общинския обект в с. Николово 

Предстои засаждане на нови дървета пред МОЛ – Видин в рамките на обновяване на градинката

Предстои засаждане на нови дървета пред МОЛ – Видин в рамките на обновяване на градинката

След ремонта на тротоара ще бъдат засадени 17 дървета от вида кълбовиден шестил – компактен декоративен вид с контролирана височина и ширина, подходящ за малки градски пространства