International Armored Group (IAG) стартира в Бургас строежа на най-голямата си производствена база за бронирани автомобили

211

Новият завод на българина д-р Антон Стефов по стандартите на НАТО ще се реализира върху терен от 150 000 кв. м в Индустриален и логистичен парк в района на "9-ти километър"


По време на първата копка изпълнителният директор на Българската агенция за инвестиции Богдан Богданов връчи сертификат за "Инвеститор клас А" на д-р Стефов. За реализацията на проекта е планирана първоначална инвестиция 20 млн. лв. от страна на IAG, a Община Бургас от своя страна ще финансира дейности по изграждане на техническа и довеждаща инфраструктура.

Подготовката на проекта стартира още в началото на 2022 година. Новият завод ще бъде на площ от 150 000 кв. м, като за енергийната ефективност на сградата ще допринесат покривните фотоволтаични инсталации. Български специалисти, обучени от експертите на IAG по света, ще произвеждат цялата гама изделия на компанията, включително най-новата бронирана машина на пехотата „РИЛА 8х8“.

Завършването на фабриката ще създаде най-малко 300 работни места, като за първи път български специалисти ще имат възможност да произвеждат бронирани машини по световен НАТО стандарт на територията на България. В ход е разработка и на серия защитени от смущения дронове за спасителни, разузнавателни и аварийни отряди, с участието на водещи български фирми партньори на IAG. Новите разработки също ще бъдат произвеждани в България. В процес на инженерни изчисления са и бронирани платформи - носители на леки артилерийски системи. В продуктовата гама на IAG в серийно производство са вече и военни кранове за евакуация и леки патрулни автомобили.

Снимки и визуализации: Индустриален и логистичен парк - Бургас

ОЩЕ НОВИНИ

След втори опит в Столичния общински съвет мина частното дарение за изграждане на градина пред 20. поликлиника

След втори опит в Столичния общински съвет мина частното дарение за изграждане на градина пред 20. поликлиника

Независимо от твърдения на представител на граждански организации, че това е инвестиция, а не дарение, предложението беше одобрено

Столична община задвижва решения за два от лифтовете на Витоша

Столична община задвижва решения за два от лифтовете на Витоша

Общинските съветници одобриха изработване на устройствени планове за ново трасе на Княжевския лифт до Копитото и за модернизация на лифт "Алеко 1" ("Заека")

Сграда в двора на 139 ОУ "Захарий Круша" в София най-после ще може да се ползва като допълнителна база от учениците

Сграда в двора на 139 ОУ "Захарий Круша" в София най-после ще може да се ползва като допълнителна база от учениците

След придобиване и вписване на имота Столична община ще финализира промяната на ПУП и ще смени предназначението на сградата от административна в образователна

Софийският жилищен пазар: Растящо предлагане и устойчиво търсене поддържат пазарния баланс

Софийският жилищен пазар: Растящо предлагане и устойчиво търсене поддържат пазарния баланс

През юни Colliers публикува доклада Sofia Residential Market Report: Apartments Under Construction, който анализира развитието на пазара на жилищните площи в столицата, които са в активен строеж

Втората фаза от изграждането на „Индустриален и логистичен парк – Бургас“ вече е на финал

Втората фаза от изграждането на „Индустриален и логистичен парк – Бургас“ вече е на финал

Довеждащата и вътрешната инфраструктура в Промишлена зона „Юг - Запад“ са завършени, изградени са улично осветление, канализация, пречиствателна станция, високоскоростен интернет, газ и други комуникации

Столичната община ще изгражда обществена велосипедна система с близо 400 велосипеда и безплатни първи 30 минути

Столичната община ще изгражда обществена велосипедна система с близо 400 велосипеда и безплатни първи 30 минути

Лидерът на "Спаси София" Борис Бонев нарече концесията скандална, защото не е за "велосипеди, а за рекламни пана"