Избран е изпълнителят на ремонта на Дома за възрастни хора в Кърджали

322

Ще бъде обновена съществуващата сграда, ще бъдат внедрени мерки за енергийна ефективност, ще бъде осигурена достъпна среда и ще бъде изградена пристройка 


В съществуващата сграда на Дома за стари хора в квартал "Студен кладенец" ще бъде извършена реконструкция на част от помещенията за осигуряване на площи за самостоятелни санитарни възли към стаите и асансьор. Ще бъдат изградени пристройки за помещения за общо ползване и достъпна среда чрез монтирането на втори асансьор. Ще бъде инсталирана фотоволтаична инсталация с мощност 30kW за собствени нужди.

За да се запази капацитетът от 30 души, ще бъде изградена допълнителна нова сграда за 5-ма ползватели. За нуждите на Дома за стари хора ще бъде доставено и монтирано ново оборудване и обзавеждане както за стаите на ползвателите, така и за кухненските боксове и трапезарии, администрациите и персонала, нова рехабилитационна зала и медицински кабинет. След реализацията на проекта възрастните хора ще бъдат настанени по двама в стая, като всяка стая ще бъде с отделна баня и тоалетна.  

Проектант е арх. инж. Мюмюн Сюлейман. Избраният изпълнител след обществена поръчка е АРДАСТРОЙ ЕООД. Срокът за изпълнение на инвестицията е до 30.06.2026 г. Финансирането е по Национален план за възстановяване и устойчивост. Общата стойност на инвестицията е 3 150 487 лева и представлява 100% безвъзмездна финансова помощ.

 

ОЩЕ НОВИНИ

Започва строителството на детска градина "Зора" в столичния район "Илинден" - по проект на Tilev Architects

Започва строителството на детска градина "Зора" в столичния район "Илинден" - по проект на Tilev Architects

Във фоайето при главния вход е предвидена детска пързалка тип тунел, като по нея децата могат да се спускат от втори до първи етаж

Инвеститорът в Баба Алино атакува в съда премахването на оградата около обекта

Инвеститорът в Баба Алино атакува в съда премахването на оградата около обекта

С жалбата е направено и искане за спиране на незабавното изпълнение на заповедта на Регионалната дирекция по горите  

SORENDA: Пазарът на имоти се успокоява, но цените остават високи

SORENDA: Пазарът на имоти се успокоява, но цените остават високи

Строителната себестойност продължава да расте заради по-скъпи материали, труд и енергия, част от инвеститорите вероятно ще отлагат нови проекти заради несигурност около разходите и пазара.