Изграждат нова детска градина за 7 групи в столичния район "Витоша"

295

Тя ще е разположена в местност "Карпузица" и ще бъде филиал на ДГ № 60 "Бор" в кв. "Княжево"


Новата сграда се изгражда на място, където преди много години е имало детска градина, след това тя е била разрушена, а после е имало търговски халета. Районният кмет е трябвало да проведе градоустройствени процедури, за да може да започне строителството на обекта.  

Сградата на новата детска градина ще бъде на два надземни и един полуподземен етаж и ще разполага с физкултурно-музикален салон, кухня, помещения за занимания на децата и детски площадки за игра на открито. Около 6,5 млн. лв. предоставя Столичната община за строителство. Детската градина ще бъде завършена за около година и ще приеме 170 деца.

Снимки: СО

В момента в район "Витоша" се строи детска ясла в кв. "Бояна", която трябва да е готова до края на годината. Очаква се през юли да започне строителството на детска градина и училище в кв. "Манастирски ливади-запад", където в момента се работи по проекта и има избран изпълнител.

ОЩЕ НОВИНИ

Уникалната за България детска болница в Бургас вече приема пациенти

Уникалната за България детска болница в Бургас вече приема пациенти

В края на юли тя получи разрешение за дейност от Министерството на здравеопазването и този месец започна поредица безплатни профилактични прегледи     

"Сливница 50" – новото лице на съвременната архитектура във Варна

"Сливница 50" – новото лице на съвременната архитектура във Варна

Концепцията на студио STARH съчетава пластична фасадна композиция с интегриран биофилен дизайн

Обновяват междублоково пространство в ж.к. "Дружба" 1 в София

Обновяват междублоково пространство в ж.к. "Дружба" 1 в София

Ще бъде реконструирана детска и ще бъде изградена фитнес площадка между блокове 123 и 124

Обновена е детска градина 178 в столичния район "Младост"

Обновена е детска градина 178 в столичния район "Младост"

Близо 1,7 млн. евро са инвестирани в модернизацията, над 1 милион евро от тях са безвъзмездно финансиране по НПВУ

Ритейл парковете в България: Двигатели на новата вълна на пазарен растеж

Ритейл парковете в България: Двигатели на новата вълна на пазарен растеж

Данните на CBRE показват, че над 63 000 кв.м нови площи са завършени през първата половина на годината