Изобилие на текстури, благородни материали и красиви растери
Ако сте имали колебание дали да инвестирате в жилище в затворен комплекс, то с представянето на последния ни завършен проект сме сигурни, че ще ви убедим, казват от ATG desgin.
В абсолютен контраст на обичайните пространства на партера, които обикновено приемаме за малки и без особено светлина, в интериора на Project: RD-1 холът впечатлява с висок таван и големи прозорци по цялата височина от 3 метра. Въпреки съвсем лекия перваз в горната част, широките витрини отварят значително интериора с красива гледка към вътрешния двор. Решението за плъзгаща система позволява вътрешното пространство напълно да се слее с уютната веранда в топлите месеци като естествено продължение на обединената всекидневна. А откритият достъп на стаята откъм антрето и кухнята оставят усещане за още повече свобода.
Вертикалните ребра на дървената ламперия допълнително издължават вече наличната височина и в приятен противовес карат мраморната облицовка на пода да изпъкне още повече – визуални трикове, умело използвани от арх. Ивета Попова. Характерно за нейната работа е единната стилистка на всички пространства в апартамента, което дава добавена стойност във визуалното преживяване.
Мраморът е главен герой с подчертано присъствие във всяко едно от помещенията – съпровожда от самото влизане в антрето, приплъзва се по стената зад дивана, телевизора и в кухнята и продължава в банята с вход откъм коридора.
Ситният меланж в няколко нюанса сиво присъства върху текстила на тапицерията във всяка една стая – фина препратка към луксозните тапети, които внасят още разнообразие по стените, редом до силните по дух материали в облицовката. Двете обособени стаи – спалнята и кабинета, носят елементи в общия стил, но се отличават с тъмен дъбов паркет. Елегантният растер на MDF плоскостите хармонично допълват шоколадовият нюанс на пода и ламперията, присъстваща и тук.
Банята към спалнята изпъква със свой дух – превес взимат различните стилове текстури на теракота. Забелязват се ситни пчелни кутийки в нишата, а неравната повърхнина на белите стенни плочки и релефни шарки тип шевица на пода обогатяват преживяването тактилно.
Приключението продължава и в тъмната половина на денонощието, когато в интериора изпъкват кътчета, приятно акцентирани с насочено осветление. Разбира се, то играе ключов ефект в кабинета, където функционалната му страна е водеща. Именно чрез гъвкавото регулиране по цялата дължина на релсите, навигирането на всяко от светлинните тела е лесно за адаптиране според нуждите на обитателя. Фиксираните LED пури пък позволяват създаването на дълбочина в интериора.
По този начин функцията и естетиката се преплитат в авторската концепция за модерно жилище на арх. Попова. Отличителен стил, на който тя не изневерява и разгръща с още повече размах в 120 кв.м на партера на съвременен затворен комплекс в столицата.