Клуб "Смисъл" организира дискусия по темата "Можем ли без паметници?"

199

Събитието ще се проведе на 25 юни в Зала за събития "Living Room" на ул. "Неразделни" 14 в столичния район "Лозенец"


"Последните десетилетия показват силна обществена турбулентност относно паметниците и паметта. На нея обаче не отговаря равностойнo позитивно движение. Ако се събарят паметници заради ценностите, които превъплъщават, много по-смътен и неоформен е процесът на утвърждаване на нови ценности чрез нови паметници. Как да намерим приемливи теми и решения за съвременните мемориални обекти? Защо например четвърт век след частичното разрушаване на Мавзолея още не знаем какво да правим на мястото му? Има ли и кои са добрите примери?", казват организаторите на събитието.

Срещата вкючва презентация на проф. д-р арх. Тодор Булев - aвтор на множество проучвания в областта на териториалното устройство, ландшафта, градоустройството, градската естетика, архитектурната композиция, архитектурното наследство. Проф. Булев участва в разработването на Единния устройствен план на България (1976-1982), Регионално-устройствени схеми и планове, Общите устройствени планове на София, Варна, Пловдив, Плевен, Шабла. Автор е на Подробни устройствени планове, проекти за пешеходната зона "Витоша" в София, Сандански, Севлиево и други.

Презентацията ще бъде последвана от дискусия. Входът за събитието е свободен.

ОЩЕ НОВИНИ

Община Севлиево ще закупи частните сграда и виенско колело в парк "Черничките"

Община Севлиево ще закупи частните сграда и виенско колело в парк "Черничките"

Целта е мястото да се обезопаси и да се направят инвестиции в облагородяването на парка   

"Тайните на София" - новото месечно предизвикателство на фотоконкурса "В крачка"

"Тайните на София" - новото месечно предизвикателство на фотоконкурса "В крачка"

Темата за юни е онази част от града, която не присъства в пътеводителите - истории без думи, уловени с фотоапарат или телефон

Община Шумен спечели 192 хиляди лева за техническа помощ за парка "Кьошковете"

Община Шумен спечели 192 хиляди лева за техническа помощ за парка "Кьошковете"

Предстои разработка на проекта, в която е включено разширяване на зоологическата градина и езерната част

Винербергер: 20 години в България

Винербергер: 20 години в България

По пътя на успеха: От Луковит, Елин Пелин и Ботевград към нови хоризонти

Стартира международен архитектурен конкурс за новата визия на Градския пазар в Пазарджик

Стартира международен архитектурен конкурс за новата визия на Градския пазар в Пазарджик

Общината кани архитекти, урбанисти и мултидисциплинарни екипи с отношение към градската среда да се включат в конкурса с краен срок за предаване на проектите 5 септември