Министерството на спорта осигурява 483 120 лв. за ремонт за спортното училище в Бургас

365

Припомняме, че за него е изработен идеен проект за нова сграда


Снимка: СУ "Юрий Гагарин"

Министерството на спорта осигури 15,6 милиона лева за ремонт в държавните спортни училища. Те се нуждаят от финансова подкрепа, за да обезпечат нормален учебен и тренировъчен процес на децата, в някои от училищата условията са изключително лоши.
 
Спортното училище „Генерал Владимир Стойчев" в София ще получи 2 939 452,20 лв.,  за спортното училище „Васил Левски“ в Пловдив са предвидени 3 720 884,86 лв.,  за спортното училище „Георги Бенковски“ в Плевен - 1 211 337,60 лв., за спортното училище „Георги Бенковски“ във Варна - 2 977 519,89 лв., и за спортното училище „Майор Атанас Узунов“ в Русе - 4 799 999,20 лв.  

Финансирането се осигурява от отчисленията от Държавното предприятие Български спортен тотализатор по утвърдените схеми за 2023 и 2024 г., които се очаква да постъпят в ММС над размерите на планираните бюджетни приходи по утвърдените бюджети. Средствата ще бъдат предоставени на училищата поетапно след провеждане на процедури по реда и условията на Закона за обществените поръчки за избор на изпълнител/и на съответните дейности.

ММС е принципал на шест спортни училища, като и за СУ „Юрий Гагарин“ в Бургас има осигурено безвъзмездно финансиране на стойност 4 878 640 лв. по одобрен по Процедура BG-RRP-1.011 „Ремонт и рехабилитация на общежития в системата на училищното образование“ проект за ремонт и рехабилитация на сградата на общежитието. Оказаната финансова подкрепа от ММС за реализиране на проекта е в размер на 483 120 лв. и обезпечава реализирането на задължителните дейности за изпълнение на проектното предложение, които не са сред допустимите за безвъзмедно финансиране по описаната процедура.

Идеен проект за нова сграда на спортното училище е разработен от проектантите на зала „Арена Бургас“ – DESET architects. Предвиждаше се новото спортно училище да се намира близо до откритата през май миналата година зала и да разполага с тренировъчни зали, басейн, общежитие и открити зони за спорт.

Ема Димитрова

ОЩЕ НОВИНИ

Започна изграждането на нов високотехнологичен завод за хартиени продукти край Пловдив

Започна изграждането на нов високотехнологичен завод за хартиени продукти край Пловдив

Предприятието за производство на велпапе и опаковки ще бъде в „Тракия икономическа зона“

От 1 февруари София има нова структура на управление

От 1 февруари София има нова структура на управление

С реформата на кмета Васил Терзиев, одобрена от общинския съвет през декември миналата година, се очаква да бъде въведен нов модел, който пряко да влияе върху планирането, строителството и развитието на града

Община Костенец придобива имоти във "Вили Костенец" за изграждане на социални услуги

Община Костенец придобива имоти във "Вили Костенец" за изграждане на социални услуги

С решение на Министерския съвет тя става собственик на имотите в курортния комплекс 

Изложба "София | Венеция – Фрагменти на принадлежност" може да видите до 15 февруари

Изложба "София | Венеция – Фрагменти на принадлежност" може да видите до 15 февруари

Самостоятелната изложба на архитекта и визуален артист Олимпия Симопулу може да разгледате в One Gallery (София) 

Столична община разпореди незабавно спиране на строителството в района на Боянското блато

Столична община разпореди незабавно спиране на строителството в района на Боянското блато

Инвеститорът трябва да освободи строителната площадка в тридневен срок