Нов образователен комплекс ще изгражда Частно средно училище "Рьорих" в София

1090

Проектант е арх. Мартин Христов, управител на „Е-АРХ“


От своята първа учебна година – 1998-а, Частно средно училище “Рьорих” в кв. "Драгалевци" на ул. "Камен дел" 4A в столицата работи по учебен план, съчетаващ държавните образователни изисквания с ранно чуждоезиково обучение и иновативно изучаване на точните, природните и обществени науки. Училището поставя акцент върху музика, изящни и приложни изкуства, върху личностното развитие и гражданското образование.

На 15 януари училището представи своя проект "Рьорих Ленд - Визия за успех". Проектът цели да разгърне потенциала на образователния модел на училището, да изгради физическа среда, която да съответства на иновативната концепция, да увеличи неговата привлекателност и достъпа на повече ученици до качествено образование.

Съосновател и директор на Иновативно училище “Рьорих” е Радка Карагьозова, а сред хората, ангажирани в новия проект, са Ирена Перфанова, проджект мениджър на проект “Рьорих Ленд”, експерт в REM Advisory Group към икономическата комисия на ООН; адв. Янита Тончева, управляващ съдружник в Адвокатско дружество “Тончева и партньори", и Иван Димитров, финансист, мениджър инвестиционни портфейли.

Архитект на новия образователен комплекс “Рьорих Ленд” ще е Мартин Христов, който е заместник-председател на Камарата на архитектите в България. Той беше член на работната група към Министерство на културата по създаване на статута за българското участие във Венецианското архитектурно биенале и член на консултативния съвет към комисаря за участието на България през 2023 г. От 2001-ва е управител и главен проектант на архитектурно бюро „Е-АРХ“, което има богато портфолио от жилищни, индустриални, курортни и обществени проекти.

Ландшафтен архитект на “Рьорих Ленд” ще е Ясен Иванов, който завършва "География" в Софийски университет "Свети Климент Охридски" през 2008 година, а през 2012 година магистратура - "Ландшафтна екология и опазване на околната среда". През 2016 година той създава Ботаническа градина “Борика” край Ихтиман, която от края на 2020 г. вече се разпростира върху 9 декара. В нея са засадени над 550 вида растения от различни краища на света - Европа, Азия, Африка, Нова Зеландия, Северна и Южна Америка.

Снимки: ЧСУ "Рьорих"

ОЩЕ НОВИНИ

Изградени са сгради за нови социални услуги в община Свиленград

Изградени са сгради за нови социални услуги в община Свиленград

Това са Социален комплекс за резидентна грижа за пълнолетни лица с психични разстройства и  Център за специализирана подкрепа за лица с увреждания и техните семейства

Предстои Община Троян да стартира дългоочакваната реконструкция на пешеходния мост над река Осъм

Предстои Община Троян да стартира дългоочакваната реконструкция на пешеходния мост над река Осъм

Това е едно от важните съоръжения в градската инфраструктура в централната част на града

Община Варна е предприела действия по четири сигнала за незаконно строителство

Община Варна е предприела действия по четири сигнала за незаконно строителство

Продължава работата и по издаването на заповедите за премахване на незаконни постройки в Баба Алино

Предстои практическо-теоретична програма "В света на старопланинската архитектура"

Предстои практическо-теоретична програма "В света на старопланинската архитектура"

Тази година фокусът на събитието е „Огънят в дома - от древното огнище до модерния уют“ и ще се проведе от 31 юли до 2 август на територията на музей „Етър”