Община Благоевград обяви обществена поръчка за изпълнител за изграждане на сграда за Център за резидентна грижа за пълнолетни лица с трайни увреждания

351

Срокът за подаване на офертите е до 24 ноември, а поръчката е на инженеринг


Новата социална услуга ще бъде разположена в кв. „Струмско“ в имот с идентификатор 04279.629.103, като Центърът ще бъде с капацитет 15 места. В него нуждаещите се лица ще получават 24-часова специализирана индивидуална грижа в среда, близка до семейната.

В непосредствена близост до сградата общината планира изграждането на нов парк с две спортни площадки – за минифутбол и мултифункционални игри (баскетбол, волейбол, тенис корт), скейт парк, детски кът, пешеходни алеи, парково осветление, видеонаблюдение и поливна система. Под част от парка ще бъде изграден полуподземен паркинг, който ще позволи запазване и увеличаване на зелените площи, без да се заема допълнително пространство.

Дейностите ще бъдат реализирани по проект „Създаване на нови социални услуги за резидентна грижа в Община Благоевград и изграждане на паркова зона в кв. Струмско“, по Програма „Развитие на регионите“.

ОЩЕ НОВИНИ

Одобриха екологичните процедури за изграждането на ГКПП Струмяни – Берово

Одобриха екологичните процедури за изграждането на ГКПП Струмяни – Берово

Избран е Вариант 1 за трасе, който предвижда по-кратко преминаване, по-малък обем строителни дейности и ограничено въздействие върху околната среда

Над 7 300 квадратни метра тротоари е обновила Столичната община от началото на годината

Над 7 300 квадратни метра тротоари е обновила Столичната община от началото на годината

 Работи се в няколко района, като програмата за обновяване продължава с нови обекти

Изложба представя интересни факти от миналото на легендарната софийска сладкарница "Цар Освободител" (1908-1946)

Изложба представя интересни факти от миналото на легендарната софийска сладкарница "Цар Освободител" (1908-1946)

Изложбата по повод отбелязването на 147 години от обявяването на София на столица на Княжество България и 80 години от затварянето на сладкарницата