Община Тополовград ще изгражда язовир, с който да реши проблема с липсата на вода

223

Язовир „Ханчето“ е сред одобрените за финансиране обекти по инвестиционната програма на общините в България


Община Тополовград възнамерява да изгради язовир „Ханчето“ в землището на града. Той би разрешил в голяма степен проблема с недостига на питейна и битова вода вследствие  на повишените средногодишни температури и все по-дългите периоди на засушаване. Предвижда се и изграждането на обслужваща инфраструктура.

Язовирът ще бъде с обем 13 милиона кубични метра вода, нужна за водоснабдяването на Община Тополовград. Местоположението на язовира и капацитетът му ще позволяват от него да бъдат водоснабдени населени места и от съседни общини като Главан, Мъдрец и др.

ОЩЕ НОВИНИ

Одобриха екологичните процедури за изграждането на ГКПП Струмяни – Берово

Одобриха екологичните процедури за изграждането на ГКПП Струмяни – Берово

Избран е Вариант 1 за трасе, който предвижда по-кратко преминаване, по-малък обем строителни дейности и ограничено въздействие върху околната среда

Над 7 300 квадратни метра тротоари е обновила Столичната община от началото на годината

Над 7 300 квадратни метра тротоари е обновила Столичната община от началото на годината

 Работи се в няколко района, като програмата за обновяване продължава с нови обекти